Vasakult: Elie Okobo, Rudy Gobert, Evan Fournier ja Guerschon Yabusele tõid nelja peale 48 punkti.

Mihkel Talivee 16. september 2022 20:15

Saksamaa pealinnas Berliinis toimunud korvpalli EMi poolfinaalis ei jätnud Prantsusmaa mingit võimalust Poolale, teenides võidu skooriga 95 : 54.

Poolakad haarasid mängu alguses edu, kui Mateusz Ponitka tõi korvi alt kaks punkti. Ent see jäi ka ainsaks korraks, mil nad kohtumist juhtisid. Prantslased vastasid 8 : 0 vahespurdiga ning võitsid avaveerandi 15 : 9. Poola viskas ka teisel veerandil alla kümne punkti ning poolajapausile minnes olid nad 18 : 34 kaotusseisus.

Teisel poolajal õnnestus poolakatel küll oma visketabavust parandada, kuid sellele vaatamata kasvatas Prantsusmaa järjest edu ning võttis lõpuks ülikindla 41punktilise võidu.

Prantslaste parimana tõi Guerschon Yabusele 22 punkti. Platsil pisut alla 23 minuti viibinud ääremängija tabas 12 väljakult teele saadetud viskest üheksa (75%), sealhulgas kuuest kaugviskest neli (67%). Evan Fournier ja Elie Okobo lisasid mõlemad kümme silma.

Poola koondisest keegi kahekohalise arvu punktideni ei jõudnudki. Nii A.J. Slaughter kui ka Michal Michalak tõid üheksa silma.

Kui Prantsusmaal oli visketabavus hiilgav – väljakult 36/58 (62%), sealhulgas kaugvisked 15/26 (58%) –, siis Poolal kohutav. Väljakult tabasid nad vaid 17 viset 53st (32%) ning kolmesejoone tagant 9 üritust 27st (33%). Prantslased olid selgelt üle ka lauavõitluses (40 vs 21).

Teises poolfinaalis kohtuvad kell 21.30 algavas mängus Saksamaa ja Hispaania.