Hispaania korvpalluritel on olnud ütlemata rõõmus suvi ja varasügis.

17. september 2022, 09:00

EBAREAALNE TASE! Kõik Hispaania korvpallikoondised on jõudnud tänavu tiitlivõistluste finaali

Hispaania alistas eile hilisõhtul meeste korvpalli Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis 96 : 91 korraldaja Saksamaa. See tähendab, et kõik üheksa Hispaania rahvusvõistkonda on sel suvel / sügisel murdnud korvpalli tiitlivõistlustel finaali.

• A-koondis – MM algab 22. septembril.

Vot see on tase! Fenomenaalsele faktile juhtis tähelepanu ka meestekoondise peatreener Sergio Scariolo pärast Saksamaa alistamist. „Saavutuse taga on paljude inimeste töö. Tahan, et naudiksid seda, sest see on nende kordaminek samuti,“ märkis ta.

Konkreetselt Hispaania meeskonnast rääkides, siis nad jäid viimati EMil nelja hulgast väljas aastal 1997, mil turniir toimus iroonilisel kombel nende koduõuel. Alates aastast 1999 on võidetud kolm kulda (2009, 2011, 2015), kolm hõbedat (1999, 2003, 2007) ja kaks pronksi (2013, 2017). Neljandaks jäädi selle seeria vältel vaid aastal 2005.

Eilne poolfinaal kodumeeskonna Saksamaa vastu oli algusest lõpuni pingeline. Sakslased võitsid avapoolaja 51 : 46 ja juhtisid veel otsustava veerandi alguses 71 : 65. Kõik oli Dirk Nowitzki valvsa pilgu all mänginud sakslaste jaoks hästi seisuni 77 : 70, ent siis tabas neid rünnakul peaaegu nelja minuti pikkune mõõn.

Hispaania viskas sama ajaga 13 punkti ja läks omakorda juhtima 83 : 77. Andreas Obsti kolmene 3.53 enne lõppu lõi korvilt kaane justkui maha, ent ainult korraks. Kaitses olid sakslased küll järgmistel minutitel sitked, ent rünnakul ebatäpsed. Nii algas vabavisete virvarrist ja kolmestest koosnev päästeoperatsioon hispaanlaste 86 : 80 eduseisul.

Saksamaa tabas küll viimase 36 sekundi jooksul kolm kolmest ja ühe kahese (pealtpanek), ent Hispaania ei eksinud eile ühelgi vabaviskel ning võttis ikkagi 96 : 91 võidu.

Dennis Schröder viskas üleplatsimehena Saksamaa kasuks 30 punkti ja jagas 8 korvisöötu, Hispaania resultatiivseim oli juulis kodakondsuse saanud ameeriklane Lorenzo Brown 29 punktiga. Willy Hernangomez lisas 16 ja Juancho Hernangomez 13 punkti.

Hispaania peatreener Scariolo märkis, et Brown poleks saanud paremini tiimi sisse sulanduda. „Oleme temaga rahul ja loodame, et ta naudib seda kogemust. Tema meeskonnakaaslased on äärmiselt rahul, et selline inimene ja mängija on meie peres,“ sõnas Scariolo.

Euroopa meistri selgitavad pühapäeval kell 21.30 algavas finaalis Hispaania ja Prantsusmaa.