HC Tallinn pidi Tšehhis vastaste kindlat paremust tunnistama.

Toimetas Rasmus Voolaid 17. september 2022 18:01

HC Tallinn alustas täna pidulikult Eesti käsipalli eurohooaega, kui Euroopa karikasarjas mindi vastamisi Tšehhi mulluse seitsmendaga TJ Sokol Nove Veseliga. Paraku tuli vastu võtta kindel 27 : 38 kaotus. Kordusmatš toimub samas kohas juba pühapäeval.

Euroopa tugevuselt kolmandas liigas mängib tänavu 29 riigist 77 vistkonda. Kui HC Tallinn alustas esimesest ringist, siis teises astuvad võistlustulle ka Põlva Serviti ja Viljandi HC, kes lähevad loosi tahtel vastamisi omavahel.

Tallinnal läks Tšehhis aga raskeks juba kohe alguses, kui Marian Hajko Veseli esimese viie minutiga kolm väravat viskas ja kodumeeskonna 5 : 3 ette viis. 15 minutit hiljem olid tšehhid ees juba üheksaga ning puhkama mindi Tallinna 9 : 19 kaotusseisus.

Teise poolaja algus kulges mõlema võistkonna jaoks resultatiivselt, kuid kümnest väravast lähemale Tallinnal saada ei õnnestunud. Daniil Gumjanovi ja Kalev Küti väravate järel tekkisid tabloole numbrid 17 : 27. Võõrustajate rünnakuefektiivsus oli sel hetkel 70 protsendi juures, aga Eesti tiimil sama näitaja 40. Lõppseisuks vormistas Akos Bendicsek Tšehhi klubi poolt vaadatuna 38:27.

Mängu resultatiivseimad olid TJ Sokoli poolt Hajko 9 (kümnest viskest) ja Bendicsek kaheksa tabamusega (13). HC Tallinna eest viskasid Volodõmõr Stšerban 5 (14) ja Uladzislau Barõlau 6 väravat (11).

Juba homme kohtutakse samas kohas ja samal ajal uuesti, kuna HC Tallinn otsustas oma kodumängu finantskaalutlustel maha müüa. Edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes.