Emajõe Maratoni põhidistantsi võitis Viljandi SK/TÜASK neljapaat (Rainer Oras, Leo Muiste, Kaarel Kiiver ja Mark-Theodor Jalakas), kes lõpetasid ajaga 3:52:50.

Foto: Aldo Luud
Lenel Karu 18. september 2022 14:33

Kui Võhandu maraton on paljudele see sündmus, mille tarbeks talve möödumise järel uuesti kanuu, paat või mingi muu veesõiduk välja otsida, siis hooaja lõpetamist tähistab veespordihuvilistele Emajõe maraton. Põhidistants 56 kilomeetrit kulgeb Võrtsjärve suudmest, Jõesuust mööda Emajõge Tartuni, Sõudmise ja Aerutamise klubi „Tartu“ paadisillani. Laupäeval tähistas Emajõe maraton oma 40. juubelit ning kuivõrd varem on osalema tuldud nii vesiratta, kummipaadi või 15 inimest mahutava kirikupaadiga, siis tänavu seltskond nii kirevaks ei kujunenud. 

Emajõe maratonil võisteldi kolmel erineval distantsil: 56 km, 37 km ja 18 km. Lisaks selgitati maratoni käigus välja Eesti meistrid aeurtamises ja aerusurfis (SUP-lauad). Reku sadamas askeldasid vahetult enne keskpäeva eri värvi sõiduvahenditega ja igas vanuses sõitjad. Oli neid, kes maratonile olid esmakordselt tulnud ning teisi, kellel see juba traditsiooniks on kujunenud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99