Thomas Heurtel (sinises) viskas EM-finaalis 16 punkti – tõenäoliselt tema viimased korvid Prantsusmaa koondises.

Foto: TOBIAS SCHWARZ / AFP / SCANPIX
Viljar Voog 22. september 2022 22:14

Eelmisel hooajal oli Thomas Heurtel Madridi Reali korvpallur ja tuli seega sel suvel igati ausalt Prantsusmaa koondisega EM-hõbedale. Edaspidi on ta aga Peterburi Zenidi mängija ja kodumaal põlu all.

Korvpalli EM lõppes vähem kui nädal tagasi ja Heurtel tuli Prantsusmaaga teisele kohale: 76 : 88 lõppenud finaalis Hispaaniaga viskas Heurtel prantslaste resultatiivsuselt teisena 16 punkti ja lisas seitse lauapalli.

Kolmapäeval teatas Zenit, et 2013. aasta Euroopa meister ja mullune olümpiahõbe on nendega sõlminud 1+1 lepingu. „Soovime Thomast enda võistkonnas tervitada. Ta on mängija, kel on kõvasti kvaliteeti ja kogemusi. Usume, et ta aitab meil hooajaks seatud eesmärke saavutada,“ hõikas Peterburi meeskonna peatreener Xavi Pascual.

Mis need eesmärgid on, ei huvita läänemaailmas kedagi – kes praegu venelastega läbi käib, sellega on jutud lühikesed!

„Kui Thomas Heurtel mängib Zenidi klubi eest, ei austataks tema pühendumust [Prantsusmaa koondisele]. Mängujuhti ei arvestataks enam tulevaste koondismängude valikus, muuhulgas 2024 olümpiaks, seoses Prantsusmaa korvpalliliidu juhtorgani 28. juuli otsusega,“ teatas mehe kodumaa alaliit.

Prantslased on oma koondise ühe liidri peale nimelt südamepõhjani solvunud: kõik koondislased andsid enne EM-finaalturniiri enda allkirja dokumendile, millega lubasid, et nad ei ole seotud, ega saa tulevikus seotuks ühegi Vene või Valgevene klubiga. Seda lubadust on Heurtel nüüd murdnud.