Eesti võiduvärava lõi vahetusest sekkunud Henri Anier neli minutit enne normaalaja lõppu.

23. september 2022, 20:55

Eesti jalgpallikoondis ei ole enam edaspidi rahvuste mudaliigas, hurraa! Kuid C-divisjoni tõusu kindlustanud 2 : 1 võit Malta üle jääb siiski kripeldama, sest enamik olukordi ei leidnud lahendust mitte Lilleküla staadionimurul vaid areeni kõrvale pargitud kohtunikebussis.

Mängu esimese tõsiselt terava rünnaku vormistas oma 100. koondisemängu pidanud Sergei Zenjov – nii nagu Maltas 94. mänguminutil, tegi ta Tallinnas neljandal minutil õnnestunud vaheltlõike, mis lubas paremalt äärelt peale kõmmutada Konstantin Vassiljevil. Posti. Aga pall jõudis teisele äärele, kust selle saatis värava alt läbi Ken Kallaste. Keegi eestlastest ei ulatunud. Aga taas oli Vassiljevi kord, kelle söödule kukkus otsa Malta mängija taha koperdanud Bogdan Vaštšuk. Pall põrkas temast sisse, Lilleküla juubeldas, kuid videokohtunik ei halastanud: pall põrkas esmalt vastu Vaštšuki rinda, aga siis ka kätt. Samuti ei tekkinud küsimust sellest, kas libisenud Jean Borg kukutas Eesti koondise mängija penaltivääriliselt või mitte.