Roger Federer jättis profitennisega laupäeval hüvasti. „Pean nii paljusid inimesi tänama. Aitäh kõigile! Oli imeline õhtu.“

Foto: Reuters/Scanpix
Mihkel Talivee 24. september 2022 09:34

Tenniselegend Roger Federer pidas reede õhtul Londonis karjääri viimase matši. Tegu oli paarismänguga, ta läks koos oma suurima konkurendi Rafael Nadaliga vastamisi USA duo Jack Socki ja Frances Tiafoega.

41aastane šveitslane saadeti väljakult minema ovatsiooniga, mis ei tahtnudki lõppeda. 20 suure slämmi turniiri võitnud Federer ei suutnud pärast matši pisaraid tagasi hoida, kuid valdav emotsioon oli siiski rõõm.

„Küll me saame sellest kuidagi üle. Ütlesin meestele, et olen õnnelik, mitte kurb. Suurepärane tunne on siin olla. Tegin kõike viimast korda ja nautisin seda. Naljakal kombel ei tundnud ma eriti pinget, kuigi siin olid kõik kaasmängijad, fännid, pere ja sõbrad. Aga arvasin, et midagi juhtub: säärelihase venitus või seljavalu. Mul on nii hea meel, et pidasin lõpuni vastu. Matš oli suurepärane, ma ei saaks olla õnnelikum. See oli imeline,“ sõnas ta oma viimases matšijärgses intervjuus.

„Pean nii paljusid inimesi tänama. Aitäh kõigile! Oli imeline õhtu.“

Lisaks Federerile oli pisarais ka Nadal, kes on karjääri jooksul võitnud 22 suure slämmi turniiri. 36aastast hispaanlast võib pidada ka kokku 310 nädalat maailma esireketi kohta hoidnud Šveitsi legendi suurimaks konkurendiks.

Federer ja Nadal said Laver Cupi paarismängus küll kaotuse – Sockile ja Tiafoele jäid nad tasavägises matšis alla tulemusega 4 : 6, 7 : 6 (2), 11 : 9. Viimases setis oli neil seisul 9 : 8 ka matšpall, kuid Federeri eeskäelöök maandus võrgus.

Nii lõppes Federeri 25 aastat väldanud karjäär. Tegu oli tema 1750. kohtumisega, kui arvestada lisaks üksikmängudele ka paarismatše. „See oli täiuslik teekond. Teeksin seda kõike uuesti,“ võttis Federer ise oma karjääri kokku.

Avapäeva järel on Laver Cupil seis Euroopa ja maailma koondise vahel viigis 2 : 2.