BC Kalev/Cramo oli küll avaveerandi järel kaotusseisus, kuid lõpuks tuli võit 20 punktiga.

27. september 2022, 19:03

HÄSTI! Avaveerandi kaotanud Kalev/Cramo sai Horvaatia klubi üle kindla võidu

BC Kalev Cramo korvpalliklubi alistas FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniturniiri esimeses kohtumises Cedevita Juniori 93 : 73.

Leedus Jonava linnas toimunud matšis võitis Horvaatia klubi avaveerandi 25 : 21. Järgmise kümne minutiga viskas Kalev aga 31 silma vastaste 11 vastu ning läks poolajapausile ees 52 : 36. Kolmandal veerandil Eesti klubi edu aina kasvas ning lõpuks võeti kindel võit.

Kalev tabas muljet avaldavalt hästi kaugviskeid: 30 teele saadetud kolmesest läbis korvirõnga 15 ehk pooled. Väljakult tabati viskeid kokkuvõttes 51,6% täpsusega (33/64). Zagrebi meeskonnal oli see protsent mõnevõrra kehvem – 45,8 (22/48).

Kalevi tulemuslikem oli pingilt sekkunud Artur Konontsuk, kes tõi 21 minutiga 14 punkti. Wesley Van Beck ja Alterique Gilbert lisasid 13, Martins Meiers 12 silma. Cedevita Juniorile tõi Pavle Markincovic 14 punkti.

Järgmisena läheb Kalev vastamisi Kosovo meeskonna Priština Sigaliga. Edu korral tuleb põhiturniirile pääsemiseks alistada veel üks klubi. Võimalikke finaalivastaseid on kolm: Craiova SCM (Rumeenia), Jonava CBet (Leedu) ning Kapfenbergi Bulls (Austria). Cedevita Junori jaoks on Europe Cup läbi.

Meie klubidest alustab mängimist alagrupiturniirist Eesti meister Pärnu Sadam, kes kaotas meistrite liiga kvalifikatsiooni avamatšis Austria klubile Gmundeni Swansile tulemusega 80 : 82.