1. oktoober 2022, 20:13

Tondi tennisekeskuses toimuval Tallinn Open WTA turniiri poolfinaalis alistas Anett Kontaveit (WTA 4.) tulemusega 6 : 4, 6 : 4 Kaia Kanepi (WTA 32.). Eesti esireket kontrollis mõlemat setti algusest peale ning ei jätnud teisele numbrile suurt võimalust.

Kontaveit alustas avasetti servimurdega ning võitis ka oma pallingugeimi. Ta pääses juhtima 5 : 2 ning omas kaheksandas geimis ka kolme settpalli, kuid ei suutnud neid ära realiseerida. Lõpuks läks setivõit siiski küllaltki kindlalt maailma neljandale reketile.

Ka teist setti läks Kontaveit 2 : 0 juhtima. Seejuures võitis ta kaheksa punkti järjest: esmalt murdis Kanepi servi nulliga ning võitis siis enda servigeimi kuivalt. Kanepil õnnestus seejärel end koguda ning kuigi oma pallingul oli ta kindel, siis servimurret ei suutnud ta teha ning nii läks matšivõit Kontaveidile.

Kohtumine kestis kokku tund ja 21 minutit. Mõlemad eestlannad lõid neli serviässa, Kontaveit võitis punktidest 55% (66/121).

Finaalis läheb Kontaveit vastamisi tšehhitari Barbora Krejcikovaga (WTA 27.) kes alistas maratonlahingus teisena asetatud Belinda Bencici (WTA 14.) 6 : 7 (5 : 7), 7 : 6 (7 : 2), 6 : 2.

20:12

Kontaveidi lühikommentaar pärast matši: „Eriline tunne oli Kaiaga väljakut jagada. Siin on täismaja – kõik tulid meile mõlemale kaasa elama. Toetus on olnud suurepärane, tänan teid kõiki selle nädala eest!“

20:10
Kontaveit – Kanepi 6 : 4, 6 : 4

Kontaveit lõpetab matši serviässaga!

20:09

Kontaveidil on kasutada seisul 40 : 15 kaks matšpalli…

20:07
Teine sett, Kontaveit – Kanepi 5 : 4

Kanepi võidab aga oma servigeimi nulliga. Et matš veel läbi ei saaks, tuleb tal järgmises geimis murda Kontaveidi palling, mida pole tal teises setis õnnestunud veel teha.

20:04
Kontaveit – Kanepi 5 : 3

Kanepi teeb tõrjevea ning Kontaveit läheb teist setti 5 : 3 juhtima.

19:59
Kontaveit – Kanepi 4 : 3

Kanepi lööb geimi kolmanda ja terve matši neljanda ässa ning vähendab kaotusseisu teises setis minimaalseks.

19:58

Kanepi juhtis 40 : 15, kuid tegi topeltvea ning lõi seejärel võrku ning seis on viigis. Seda pallingugeimi ei tohi ta kindlasti kaotada.

19:56

30 : 15. Kanepilt kolmas äss!

19:55

Kanepi alustab pallingugeimi oma mängu teise ässaga.

19:55
Kontaveit – Kanepi 4 : 2

Pika geimi võidab lõpuks oma pallingul Kontaveit, kes kasutab ära kolmanda geimpalli.

19:46
Kontaveit – Kanepi 3 : 2

Kanepilt aga suurepärane servigeim, mille võidab nulliga.

19:45
Kontaveit – Kanepi 3 : 1

Kontaveit pääses 40 : 0 ette, loovutas Kanepile seejärel ühe punkti, kuid sai lõpuks ikkagi kindla geimivõidu. Paistab, et meie esinumber liigub kindla võidu ning finaalipääsu suunas.

19:41
Kontaveit – Kanepi 2 : 1

Kanepi hoiab aga kolmandas geimis oma servi ning vähendab kaotusseisu 1 : 2-le. Avasett algas samamoodi: ta jäi Kontaveidi vastu 0 : 2 taha, kuid võitis seejärel kolmanda geimi.

19:39
Teine sett: Kontaveit – Kanepi 2 : 0

Kontaveit alustas teistki setti murdega, seejuures kuivaga. Meie esireket võitis ka teise geimi nulliga ehk teenis kaheksa järjestikust punkti.

19:37

Avaseti statistikast: kestis 43 minutit, Kontaveit lõi kolm serviässa, Kanepi ühe, tegi ühe topeltvea, Kanepi kaks ning võitis 54% punktidest (35/65).

19:35

Kontaveit on teist setti alustanud heade tõrjetega ning juhib Kanepi pallingugeimi 30 : 0.

19:33
Kontaveit – Kanepi 6 : 4

Aga mitte teise! Kontaveit teenib küllaltki hõlpsalt punkti ja võidab avaseti 6 : 4!

19:31

Kanepi päästab neist esimese väga täpse löögiga.

19:31

Kontaveit lööb serviässa ning tal on veel kaks settpalli!

19:30

Kontaveit alustab oma servigeimi hästi ning juhib 30 : 0. Kaks punkti setivõiduni.