Mohamed Salah' (punases) penalti kindlustas Liverpoolile koduplatsil 2 : 0 võidu Glasgow Rangersi üle.

Meistrite liiga
5. oktoober 2022, 00:23

MEISTRITE LIIGA: Liverpool sai kindla võidu, taas kaotanud Barcelona on raskes seisus

Jalgpalli meistrite liiga naasis kolmenädalaselt pausilt, kui teisipäeval mängiti pooled alagrupi kolmanda vooru kohtumised. Võimsalt jätkasid täiseduga jätkavad Müncheni Bayern ja Napoli, raskes seisus on aga teise järjestikuse kaotuse saanud FC Barcelona.

A-alagrupp:

Itaalia meistriliigat kuue võidu ja kahe viigiga ning seal tabelit juhtiv Napoli on väga võimsalt alustanud ka meistrite liiga hooaega. Kui avavoorus alistati koduväljakul Liverpool 4 : 1 ning seejärel võõrsil 3 : 0 Glasgow Rangers, siis nüüd oldi Amsterdamis tervelt 6 : 1 üle sealsest Ajaxist. Kui üheksandal minutil viis Hollandi meistriklubi juhtima Mohammed Kudus, siis poolajapausile minnes oli Napoli juba 3 : 1 ees. Teisel poolajal löödi hollandlaste väravasse veel kolm palli ning võeti kolmas ülikindel võit järjest. Seejuures kaotas Ajax viimati viie väravaga aastal 1964, kui koduses meistriliigas jäädi Feyenoordile alla 4 : 9.

Liverpool alistas koduplatsil tulemusega 2 : 0 Rangersi. Mulluse finalisti viis seitsmendal minutil ette Trent Alexander-Arnoldi 25 meetrilt sooritatud kaunis karistuslöök, mis lendas üle müüri ning maandus otse ristnurgas. Teise poolaja alguses teenis Liverpool penalti, mille saatis Mohamed Salah otse keskele. Rohkem väravaid ei löödudki, kuigi võõrustajatel oli ohtralt võimalusi. Mõned minutid enne kohtumise lõppu toodi platsile James Milner, kes sai kirja oma 300. mängu Liverpooli eest.

Tabeliseis: 1. Napoli 9; 2. Liverpool 6; 3. Ajax 3; 4. Rangers 0

B-alagrupp:

Üllatamist jätkab Belgia meeskond Club Brugge, kes alistas koduplatsil tulemusega 2 : 0 Madridi Atletico. Mängu parimaks valiti hispaanlane Ferran Jutgla, kes tegi Kamal Sowah' tabamusele eeltöö ning lõi teise poolaja keskel tiimi teise värava. Hispaania pealinnaklubil oli 76. minutil võimalus kaotusseisu vähendada, kuid sel hooajal majanduslikel põhjustel episoodiliselt platsil käiva Antoine Griezmanni penalti tabas latti. Brugge tegi ka ajalugu: nad võitsid esimese Belgia klubina meistrite liigas alagrupi kolm esimest mängu.

Võiduarve avas FC Porto, kes alistas kodus skooriga 2 : 0 Leverkuseni Bayeri. Sellega tõusis Portugali klubi alagrupis viimaselt kohalt teiseks.

Tabeliseis: 1. Club Brugge 9; 2. Porto 3; 3. Leverkusen 3; 4. Atletico 3

C-alagrupp:

Bayern alistas koduväljakul tulemusega 5 : 0 Plzeni Viktoria. Leroy Sane lõi Saksamaa meistriklubi eest kaks väravat, Serge Gnabry, Sadio Mane, ja Eric Maxim Choupo-Moting lisasid ühe.

Eelmises voorus Bayernile 0 : 2 alla jäänud Barcelona pidi taas kaotusega leppima, sedapuhku oli neist parem Milano Inter. Itaalia klubi võttis koduplatsil Hakan Çalhanoğlu avapoolaja lõpus löödud väravast 1 : 0 võidu. Järgmisel nädalal kohtuvad samad meeskonnad uuesti Hispaanias.

Tabeliseis: 1. Bayern 9; 2. Inter 6; 3. Barcelona 3; 4. Plzen 0

D-alagrupp:

Tottenham Hotspur tegi võõral väljakul väravateta viigi eelmise hooaja Euroopa liiga tšempioni Frankfurdi Eintrachtiga. Marseille jäi 50. sekundil pärast Francisco Trincao tabamust kaotusseisu, kuid lõi seejärel alagruppi juhtivale Lissaboni Sportingule neli väravat, võttes 4 : 1 võidu. Seejuures mängis Portugali klubi alates 23. minutist vähemuses, kui nende väravavaht Antonio Adan mängis väljaspool karistusala käega. Selleks ajaks olid nad juba 1 : 2 taga, seejuures mõlema Marseille'i värava puhul lasub vähemalt osaliselt süü puurilukul.

Tabeliseis: 1. Sporting 6; 2. Tottenham 4; 3. Frankfurt 4; Marseille 3