Tartu ülikooli korvpallimeeskond.

5. oktoober 2022, 21:32

Ülikooliderbi võitis Tartu

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas Tartu ülikool võõral väljakul tulemusega 81 : 69 TalTechi.

Tartlased võitsid avaveerandi 21 : 19, poolajapausiks oli nende edu poole suurem ehk neljapunktiline – 38 : 34. Otsustav vahe tehti sisse kolmandal veerandajal, mis võideti 25 : 11, viimasele kümnele minutile vastu minnes juhtisid külalised seega 63 : 45.

Kui mängida jäi pisut üle nelja minuti, vähendas TalTech kaotusseisu kaheksale punktile, kuid enamaks nad suutelised polnud.

Võidumeeskonna parim oli Tomas Pavelka, kes sai kirja vägeva kaksikduubli: 22aastane slovakk tõi 19 punkti ja 15 lauapalli ja lisas veel kolm kulpi. Pingilt sekkunud ukrainlane Andrii Voinalovõtš lisas 15, Robin Kivi 13 ja Jalan McCloud 11 silma. TalTechi tulemuslikem skooritegija oli lätlane Kristaps Gluditis 18 punktiga.

Tartu tabas väljakult viskeid 43% täpsusega (28/65), sealhulgas kolmeseid vaid 14% (2/14). TalTech sooritas tervelt 44 kaugviset, millest läbis korvirõnga 13 (30%). Väljakult tabasid nad 25 viset 74st (34%). Lauavõitluses jäid peale tartlased (52 : 39).

Tartu ülikool on alustanud liigahooaega kahe võiduga ning on hetkel ka tabeliliider. Avavoorus alistasid nad koduplatsil 72 : 70 Tallinna Kalevi. Esimeses mängus Raplale 83 : 89 alla jäänud TalTechil on seega kirjas kaks kaotust. Kõik ülejäänud meeskonnad on sel pidanud ühe mängu, hooajaga jätkatakse reedel, kui kavas on neli matši.