Erling Haaland (vasakul) on olnud sel hooajal fenomenaalne: 12 mängu, 19 väravat!

Meistrite liiga
6. oktoober 2022, 00:26

MEISTRITE LIIGA: Haaland jäi seekord kübaratrikita, Messi tegi ajalugu

Jalgpalli meistrite liigas lõppes alagrupiturniiri kolmas voor. Manchester City alistas tulemusega 5 : 0 FC Copenhageni, avapoolaja järel pingile vahetatud Erling Haaland piirdus kahe väravaga. Lionel Messi jõudis Lissaboni Benfica vastu võimsa tähiseni, kuid ei suutnud aidata Pariisi Saint-Germaini võidule.

E-alagrupp

2021. aasta tšempion Londoni Chelsea avas lõpuks võiduarve, alistades koduväljakul tulemusega 3 : 0 AC Milani. Avapoolajal viis Inglise klubi juhtima Wesley Fofana, teisel poolajal said jala valgeks Pierre-Emerick Aubameyang ja Reece James.

Kaks tundi varem oli Red Bull Salzburg alistanud Noah Okafori penaltist Zagrebi Dinamo ning kuna Milan leppis kaotusega, on nad nüüd alagrupi liidrid.

Tabeliseis: 1. Salzburg 5; 2. Chelsea 4; 3. Milan 4; 4. Zagreb 3

F-alagrupp

Tiitlikaitsja Madridi Real alustas koduplatsil mängu Donetski Šahtari vastu hästi, minnes 28. minutiks brasiillaste Vinicius Juniori ja Rodrygo tabamustest 2 : 0 juhtima. Enne avapoolaja lõppu lõi Oleksandr Zubkov Ukraina klubi eest ühe tagasi. Skooriga 2 : 1 kohtumine ka lõppes, kuigi mõlemal meeskonnal oli häid šansse. 79. minutil oli tagumise posti juures vabaks jäetud Jukhõm Konoplia lähedal viigistamisele, kuid ukrainlasest kaitsjal ei õnnestunud pallile korralikult pihta saada. Üleminutitel tabas Marco Asensio pärast Karim Benzema head eeltööd posti.

Kolmest mängust kolm võitnud Real tegi Šahtari vastu tervelt 36 pealelööki, millest 14 läks raamidesse.

Võidukas oli ka RB Leipzig, kes alistas koduväljakul tulemusega 3 : 1 Glasgow Celticu. 19. minutil sahistas kauni löögiga võrku Christopher Nkunku, kuid videoabikohtunik (VAR) tuvastas napi suluseisu. 24aastane prantslane sai oma kolli kaheksa minutit hiljem, triblades kontrarünnaku järel puurilukust mööda ning saates palli seejärel tühja väravasse.

Kohe teise poolaja alguses jõudis Celtics tänu Jota tabamusele viigini. Leipzigi sangariks kerkis Andre Silva, kes lõi 64. minutil võiduvärava ning vormistas 77. minutil lõppseisuks 3 : 1.

Tabeliseis: 1. Real 9; 2. Šahtar 4; 3. Leipzig 3; 4. Celtic 1

G-alagrupp:

Manchester City jätkab võimsalt. Koduväljakul purustati FC Copenhagen 5 : 0. 22aastane Erling Haaland lõi meeskonna kaks esimest väravat. Kui pühapäeval sai norralane 6 : 3 võidumängus Manchester Unitedi vastu kirja kübaratriki, siis täna võttis selle võimaluse ründetähelt ära peatreener Pep Guardiola, vahetades ta poolajapausil pingile.

Norra supertalent on sel hooajal olnud ülivõimsas hoos: tal on kõikide sarjade peale kirjas 12 mänguga juba 19 väravat, millest viis on tulnud meistrite liigas.

Haalandi eelmine koduklubi Dortmundi Borussia alistas võõral väljakul 4 : 1 Sevilla ning kindlustas alagrupis teist kohta.

Tabeliseis: 1. City 9; 2. Dortmund 6; 3. Sevilla 1; 4. Copenhagen 1

H-alagrupp:

Tabeliliidrite lahingus läks kohtumist juhtima Pariisi Saint-Germain, kui Lionel Messi sai pärast Neymari ja Kylian Mbappe suurepärast eeltööd kauni löögiga jala valgeks. Tegu oli 35aastase argentiinlase 127. väravaga meistrite liigas ning Lissaboni Benfica oli 40. vastane, kelle vastu ta on nüüd Euroopa tugevaimas klubisarjas skoorinud. Messi kange konkurent Cristiano Ronaldo, kes mängib sel hooajal Euroopa liigas, on meistrite liigas löönud värava 38 erineva tiimi vastu.

Võitu PSG siiski ei saanud, sest pärast Enzo Fernandeze ilusat tsenderdust võttis pall Pariisi klubi kaitsjast Danilo Pereirast napi rikošeti ning maandus Gianluigi Donnarumma kaitstud väravas. Teisel poolajal oli PSG parem, kuid skoori ei õnnestunud neil tehaning mäng lõppes tulemusega 1 : 1.

Alagrupi esimesed kaks matši kaotanud Torino Juventus alistas koduväljakul 3 : 1 Maccabi Haifa, säilitades sellega lootuse kaheksandikfinaali pääseda.

Tabeliseis: 1. PSG 7; 2. Benfica 7; 3. Juventus 3; 4. Maccabi 0