Paul Aron on aastaid Prema Racingu vormelitega kihutanud.

Foto: Prema Racing
Toimetas Mart Treial 6. oktoober 2022 17:07

18aastane vormelisõitja Paul Aron astub karjääris järgmise sammu, hakates tuleval aastal kihutama Prema Racingu masinaga FIA F3-sarjas.

Madalamate vormelisarjade tippmeeskond Prema on Aronile, kes kuulub ka Mercedese noorteprogrammi, hästi tuttav, sest ta on seal kihutanud nii F4 kui ka Formula Regional tasemel.

Viimati mainitud sarjas osaleb Aron tänavugi ja hoiab seal kaks etappi enne hooaja lõppu 176 punktiga kolmandat kohta. Sama tulemuse sõitis ta välja ka mullu, oma debüütaastal. Liider Dino Beganovic on kogunud 250 ja teist kohta hoidev Gabriele Mini 197 punkti. Aron on 16 võidusõidust võitnud neli ja teeninud ka kaks kolmandat kohta.

Aron ütles pressiteate vahendusel, et on F3-meeskonnaga liitumise üle väga-väga rõõmus, elevil ja tänulik. „Prema on end seal tõestanud, omades alati kolme masinat tipus ja näidates suurepärast kiirust,“ rääkis eestlane. „Mul on hea meel, et saan veel ühe aasta nendega veeta ja olen kindel, et nad annavad mulle parima võimaliku paketi tiitli eest võitlemiseks. Ootan väga, et näha, mida suudame järgmisel aastal saavutada.“

Kiidusõnumit levitas ka tiimi pealik Rene Rosin. „Oleme alati olnud teadlikud tema võidupotentsiaalist ja usume, et ta jätkab muljet avaldavaid esitusi ka tulevikus. Isegi niivõrd konkurentsitihedas ja nõudlikus keskkonnas, nagu seda on F3. Esimene aasta on õppimiseks, aga oleme kindlad, et tipptulemuste saavutamiseks avaneb palju võimalusi. Seega on meie eesmärk teha talvel õigeid samme, et olla uueks hooajaks valmis,“ kõneles Rosin.

Septembris lõppenud F3-hooaeg tõi Premale meeskondliku tiitli, ent individuaalselt oli nende parim briti Oliver Bearmani kolmas koht. Tõsi, võidust jäi puudu vaid seitse punkti.