Anett Kontaveit.

Toimetas Mart Treial 6. oktoober 2022 20:24

Anett Kontaveiti (WTA 3.) üritus kaitsta Ostrava WTA 500 kategooria turniiril mullust võitu jäi väga lühikeseks, sest ta andis teises ringis Tereza Martincovale (WTA 78.) 6 : 7 (3), 0 : 1 seisul loobumiskaotuse.

Mäng võinuks alata hiilgavalt – Kontaveit tuli avageimis 0 : 40 pealt viigini –, aga läks hoopis teistpidi. Murre jäi tulemata, seda suutis teises geimis hoopis Martincova, kes asus setti tänu sellele 3 : 0 juhtima.

Seejärel haaras initsiatiivi eestlanna, kes võitis neli geimi järjest ja sai omakorda murdega 4 : 3 ette. Paraku loovutas ta edu kohe kaheksandas geimis käest, misjärel mindi servijate dikteerimisel kiiresse lõppmängu, mille võitis tšehhitar 7 : 3.

Teise seti eel võttis Kontaveit meditsiinilise pausi, misjärel kaotas oma servigeimi ja otsustas matši pooleli jätta. Põhjust ei oska praegu ütelda.