FIA tahaks igati vältida mulluste Abu Dhabi skandaali armide uuesti lahti rebimist.Foto: Lars Baron / Getty Images / Red Bull Content Pool
Viljar Voog 7. oktoober 2022 21:53

Viimased nädal aega on kuninglik vormelisari F1 podisenud madalal tulel: kohe-kohe pidi rahvusvaheline autoliit FIA teatama, et mullu Max Verstappeniga maailmameistriks tulnud ning tänavu ka võistkondliku tiitli poole kulgev Red Bull ületas kõvasti tiimidele seatud eelarvelage. Raisakotkastena oldi valmis sarja valitsejate kallale sööstma… Kuniks lugu järsku pea peale pöördus.

Vormelitiimidele on aastaks seatud kululagi: 2021 oli see 145 miljonit dollarit. Sinna summasse ei pea mahtuma sõitjate palganumbrid või eralennukid, küll aga kõik, mis on seotud auto arendusega. Tšekid tuleb laduda FIA-le letti ning kui keegi on kulutanud liiga palju, peaks järgnema karistus. „Väike“ eksimus on viieprotsendiline ülekulu – seitse miljonit raha –, mille eest antakse ilmselt väike vops vastu näppe ja hoiatus, et ärge rohkem tehke. Kõik, mis on üle viie protsendi, läheb juba raske rikkumise alla ning jutuks tulevad terve hooaja tulemuste tühistamised ning erinevad võistluskeelud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99