Sander Raieste (keskel).

9. oktoober 2022, 21:31

Raieste oli Baskonia parim, kuid meeskond sai koduväljakul napi kaotuse

Vitoria Baskonia korvpallimeeskond jäi Hispaania meistriliigas koduplatsil tulemusega 79 : 85 alla Tenerifele. Võõrustajate eest tegi suurepärase esituse pingilt sekkunud Sander Raieste, kes tõi 15 punkti. Algkoosseisust alustanud Maik-Kalev Kotsar lisas kaheksa silma.

Kodumeeskond kaotas avaveerandi kahe silmaga, poolajapausile minnes oli seis viigis 40 : 40. Viimasele kümnele minutile läks Baskonia vastu viiepunktilises eduseisus. Neljandal veerandil juhiti veel 79 : 76, kuid Tenerife lõpetas mängu 9 : 0 vahespurdiga ning võttis ühtlasi võidu.

Viiest kaugviskest neli tabanud Raieste tõi Baskonia parimana pisut enam kui 14 minutiga 15 silma, seejuures viskas 23aastane eestlasest ääremängija kõik oma punktid kolmandal veerandajal. 17 minutit väljakul viibinud Kotsar tabas seitsmest viskest neli ning tõi kaheksa punkti.

Üleplatsimeheks kerkis Tenerifele 19 punkti toonud hispaanlane Jaime Fernandez.

Itaalia meistriliigas tegi hea mängu 20aastane Joonas Riismaa, kes tõi 14 minutiga kaheksa punkti ja aitas Brindisil alistada tulemusega 77 : 70 Napoli.