MÄNGIDA NII KAUA KUI VÕIMALIK: Hundi sõnul oli tema eesmärk püsida NFLis nii kaua kui võimalik. „Üheksa aastat hiljem… Ma ei saa kurta.“

Foto: Hindrek Pärg
Hindrek Pärg, Houston 10. oktoober 2022 14:48

Margus Hundi karjäär NFLis on olnud igatepidi edukas – kui ameerika jalgpalluri karjäär kestab keskmiselt 3,3 hooaega, siis eestlane on mänginud kõige kõrgemal tasemel üheksa aastat. Kuigi Õhtulehe külaskäigu ajal Hundi kodulinna Houstonisse polnud tal käimasolevaks hooajaks veel klubi leitud, hoiab meie vägilane end vormis ja kibeleb väga tagasi jalgpalliväljakule.

„Ma olen selle eratreeneri juures käinud juba kaheksa aastat,“ lausub Hunt pärast esmaspäevahommikust trenni. Istume intervjuuks maha Houstoni kesklinnast umbes 20minutilise autosõidu kaugusel, väljast laohoonet meenutavas kuuris. Pole kahtluski, et 35aastane Hunt on veel väga heas vormis ning hoolimata äsja raskes ja kurnavas trennis valatud higist, ei tee ta ajakirjanikule mingit alahindlust – käepigistus on mehisem ja tugevam, kui eelneva kahe nädala jooksul kohtutud eestlaste ja Ameerika ajakirjanike omad kõik kokku. Hoone välimus võib olla küll petlik, aga pole kahtlustki, et seal sees peituvate tippmasinatega saab 203 sentimeetrit pikk ameerika jalgpallur hoida end vormis. Igal hetkel võib ju tulla kõne agendilt, mis tähendaks kasvõi järgmine päev mõne NFLi klubi eest trennis väljakule jooksmist.

Hunt räägib avameelselt karjääri suurimast saavutusest ja pettumusest, mis oli tema viimase hooaja koduklubis Chicago Bears valesti, millal ta viimati kergejõustikuga tegeles ja milliseid isiklikke ohverdusi on pidanud tegema NFL-is mängitud üheksa aasta jooksul.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99