Eesti käsipallikoondis (sinistes särkides) kaotas Islandile.

Foto: Stanislav Moškov
Kaspar Koort 15. oktoober 2022 21:21

Eesti meeste käsipallikoondis pidi vastaste paremust tunnistama ka teises EM-valikmängus: kui kolmapäeval jäädi võõrsil alla Tšehhimaale, siis laupäeval tunnistati Tallinnas Kalevi spordihallis Islandi meeskonna paremust.

Kuigi Island pole suurvõistlustelt võitnud just üleliia palju medaleid – nende auhinnakapis on 2008. aasta Pekingi olümpiamängude hõbemedal ja 2010. aasta Euroopa meistrivõistluste pronks – siis on tegemist Euroopa absoluutsesse tippu kuuluva meeskonnaga, kes jõuab stabiilselt MMide ja EMide finaalturniiridele. Tänavused Euroopa meistrivõistlusd lõpetati kuuenda kohaga.

Nii oli Island Eesti vastu suureks favoriidiks ning kuigi meie mehed juhtisid mängu alguses 3 : 1 ja 4 : 2, kandus initsiatiiv kiirelt saareriigi tiimile. Ilma Mait Patraili ja Dener Jaanimaata mänginud Eesti eksimused karistati külmavereliselt ära ja esimese poolaja lõpuks oli Island ees seitsme väravaga 20 : 13.

Teisel poolajal üritas kodumeeskond veel kõvasti vastu punnida, kuid kuuest väravast lähemale ikkagi ei jõutud. Mängu lõpuks ilutsesid tablool Islandi võidunumbrid 37 : 25. Eestlased ei suutnud kuidagi pidurdada Bjarki Mar Elissoni, kes viskas 11 väravat. Meie parimad olid Karl Toom 7 ja Mihkel Lõpp 5 väravaga.

Eesti koondise peatreener Thomas Sivertsson tõdes kohtumise järel ETV2 otse-eetris, et kuigi mäng oli oodatult raske, jäi ta meeste suure südame ja võitlusega väga rahule. Mingil hetkel hakkas väsimus küll tunda andma, mistõttu ei suudetud mitmel puhul oma võimalusi realiseerida ning seetõttu kärises vahe natuke suuremaks, kui oleks tahetud. „Kui ühel hetkel saame täismeeskonna kokku, küll hakkavad ka tulemused tulema,“ säilitas Sivertsson positiivse meele.

Meeskonna ponnistusega jäi rahule ka Mihkel Lõpp. Ta kiitis meeskonna ründemängu, kuid samas nentis, et kaitsetöö jättis paremat soovida.

„Rünnakul oleme suure sammu edasi teinud, suudame mängida sujuvamalt, pall liigub paremini. Kuid kaitses kaotame väga palju üks-üks olukordi ja abistamisega on seal raske,“ ütles Saksamaal klubikäsipalli mängiv Lõpp.

Eesti koondise järgmised mängud valiksarjas toimuvad märtsis, kui kahel korral minnakse vastamisi Iisraeliga, kes peab oma teise vooru kohtumise pühapäeval kodus Tšehhimaaga. Esimes voorus said nad Islandil suure 21 : 36 kaotuse.