Kristin Tattar tegi vigastuse ja Covidi kiuste fantastilise hooaja.

16. oktoober 2022, 20:08

Tattar võitis USA profituuri finaaletapi ja teenis hooajaga aegade suurima rahasumma (7)

Kettagolfi maailmameister Kristin Tattar tõmbas hooajale USAs joone alla võiduga Põhja-Carolinas toimunud profituuri finaaletapil ja pikendas oma uskumatut poodiumiseeriat.

Tuuri üldvõit oli Tattaril juba varem käes, ametliku nimega Disc Golf Pro Tour Championship oli hooaja parimatele mõeldud boonusüritus, kus jagati meeldivalt kopsakat auhinnaraha. Esikoht tõi eestlannale 35 000 USA dollarit (võrdluseks, MM-tiitli eest teenis ta 11 000 dollarit). See kergitas ta hooaja teenistuse 103 107 USA dollari peale, mis on kettagolfis uus maailmarekord ja teeb silmad ette ka meestele.

Finaaletapi võistlussüsteem oli tavapärasest turniirist erinev. Naisi pääses starti 16, kuid profituuri üldarvestuse esinelik alustas otse laupäevasest poolfinaalist. Ülejäänud 12 naist mängisid päev varem veerandfinaali, mille neli paremat said edasi.

Poolfinaalis läbis Tattar puise Nevin Parki raja 63 viskega (3 alla par'i), mis oli päeva parim tulemus. Nelja naise osavõtul toimunud finaalis tegi Tattar samal rajal 64 viset ja edestas lähimat konkurenti, Ohn Scogginsit kahe viskega.

Võidu võti oli üpriski puhas mäng. Ta teenis vaid ühe bogey (14. rajal) ja ühe OB-karistusega double-bogey (viimasel rajal, kui esikoht oli kindel). Fairway'le sai ta pihta 76 protsendil avavisetest, puttimine kümne meetri raadiusest õnnestus 57protsendilise täpsusega.

„Tunne on imeline. Tahtsin nii väga võita. Mitte ainult suure auhinnaraha pärast, vaid see oleks kena viis imelise hooaja lõpetamiseks,“ sõnas ta otse-eetris antud intervjuus.

„Olen enda üle väga uhke, sest kuigi tunne polnud parim, suutsin edukalt läbi tulla.“

Ta lisas: „Ühel hetkel küsisin Silverilt (elukaaslane Silver Lätt, kes aitas teda caddy'na - M. T.) skoori, ta ütles, et ruumi on. Vist neli viset. Siis teadsin, et pean lihtsalt par'e võtma. Viimasel rajal olin juba lõtv.“

Tattar, muide, on nüüd jõudnud USAs poodiumile 21 võistlust järjest. See on ütlemata kõva sõna, sest USAsse on koondunud lõviosa ala tippudest. Pealegi on eestlanna 21 esikolmikukohast ainult kaks on tulnud veidi pisematel turniiridel kui profituuri (DGPT) etapid. Võite on selles seerias 12 (vt täpsemalt infokasti). Viimati jäi Tattar USAs poodiumilt eemale möödunud aasta juunis, kui pidi MMil leppima 5. kohaga. Tänavu parandas ta selle vea kuhjaga ja krooniti septembris maailmameistriks.