Sel nädalal kodumaale jõudnud kettagolfi valitsev maailmameister Kristin Tattar andis täna Tallinnas pressikonverentsi ja jagas soovijatele autogramme.

Foto: Martin Ahven
Mart Treial 20. oktoober 2022 16:56

Kettagolfi valitsev maailmameister Kristin Tattar (30) tegi USAs uskumatu hooaja: ta ei jäänud kordagi poodiumilt välja ning venitas eelmisel aastal alanud seeria 21 võistluseni. Kuidas on see võimalik alal, kus on nii palju muutujaid ja kõike võib juhtuda?

„Oleks lihtne edu valem sulle öelda, siis oleksin seda ammu rakendanud,“ vastas ta täna Tallinnas toimunud pressikonverentsil Õhtulehe küsimusele. „Millegipärast oli see hooaeg eriline, seda korrata on paras väljakutse. Eks on tehtud järjepidevat tööd, võib-olla oli enesehääletuse pool õige, mis lasi kogu tööl rakenduda moel, mida olen oma peas visualiseerinud.“

Kes vähegi disc golf'i proovinud, teab, et see on ütlemata psühholoogiline mäng. Tempo on aeglane ja mitu tundi kestva ringi jooksul jõuab igasugu mõtteid mõtelda. Tattargi osutab, et maailma tipus taandub palju vaimsele poolele.

„Väga heade oskustega mängijaid on ääretult palju. Koha määrab see, kuidas lased oskustel välja paista ja suudad neid rakendada,“ arutles ta.

„Põhiline on anda endale aru, et disc golf pole elus kõige tähtsam. Kui koguaeg arvadki, et ainult ühest tulemusest sõltub kogu mu maailm ja ebaõnnestumise korral variseb maailm kokku, siis… Kui saad aru, et nii ei juhtu, laseb see paremini mängida.“

Ta rääkis veel näiteks sedagi, kui keeruline oli pärast MM-tiitlit järgmisteks võistlusteks keskenduda ja kui väsitav on tegelikult profielu USAs. Tattari elukaaslane Silver Lätt tutvustas, mis on tema roll peale koti kandmise. Muuhulgas uurisime, kas konkurendid on kadedad ka, et Eestist tuli üks neiu ja viis kõik tähtsamad karikad endaga ühele kaugele maale.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99