Alfred Timmo viskas hea efektiivsuse juures Viljandi HC võrku üheksa väravat.

Foto: Joonas Kuuskla / Eesti käsipalliliit
Toimetas Kaspar Koort 29. oktoober 2022 22:35

Euroopa tugevuselt kolmandas käsipallisarjas EHF European Cupil kokku loositud Eesti tippsatside Põlva Serviti ja Viljandi HC avamäng lõppes Serviti minimaalse võiduga.

Põlvas Mesikäpa hallis avas skoori Viljandi, kui käe sai valgeks Kristo Voika. Nelja minuti möödudes oli seis viigis 1 : 1. Minut hiljem hakkas Serviti ise seisu dikteerima ning läks esimest korda juhtima. Mulgid viigistasid, kuid põlvakad vastasid koheselt. Viljandi lõpetas selle mustri 10. mänguminutil, kui Simon Drõgin viis Viljandi 5 : 4 juhtima. Kuus minutit hiljem saavutasid külalised isegi kahevärvalise edumaa, ent paar rünnakut hiljem oli skoor taas viigis.

Võõrustajad näitasid resulatiivset mängu 22. minutil, kui esmakordselt mindi kahega ette. Külalised pendeldasid ühe- ja kaheväravalise kaotusseisu vahel kuni 27. minutini – siis olid tablool taas viiginumbrid 14 : 14. Sellelt seisult mindi ka vaheajale.

Teise mängupoole alguses rabeles Serviti raskustes ning Viljandi alustas tugeva kaheväravalise spurdiga. 35. minutil vähendas Alfred Timmo vahemaa ühe värava peale ning Andris Celminš viigistas seisu kaks minutit hiljem.

Taas seisis tablool viik, kuniks Timmo värav muutis kohtumise dünaamikat ja viis põlvakad 41. minutil 19 : 18 juhtima. Seejärel pääses Serviti ette ka 23 : 20, kuid lõpuks sai Viljandi vahe ikkagi minimaalseks, kui viimasteil skunditel saatis palli Serviti väravasse Aleksander Pertelson ja tegi lõppresultaadiks võõrustajate poolt vaadates 27 : 26. Üheväravaline vahe jätab mõlema meeskonna euroteekonna lahtiseks ning lisab aina kaalu juurde korduskohtumisele, mis toimub pühapäeval Viljandis.

Serviti resultatiivseimaks kerkis Alfred Timmo, kes tabas kümnest viskest üheksa väravat. Teda toetas Henri Sillaste viie tabamusega. Viljandi eest viskasid enim väravaid Kristo Voika ja Hendrik Koks, kes vastavalt skoorisid 17-st ja kümnest viskest kuuel korral. Laupäeval mängisid suurt rolli ka väravavahtide esitused, kui mõlema võistkonna efektiivsusprotsent jäi vaid 50 piirile.

„Täna oli platsil kaks võrdset võistkonda. Enda esitusega kuidagi rahule jääda ei saa. Vajakajäämisi oli igal pool: esimesel poolajal patustasime liiga palju tehnilisel poolel, teisel perioodil jäime hätta realiseerimisega,“ lausus Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting. „Kiitmata ei saa jätta vastast. Nad mängisid hästi igas aspektis, kaitse oli sisukas ja rünnak oli hea koostööga. Homme alustame sisuliselt taas seisult 0:0.“

„Täna suutsime mängida rohkem meeskonnana nii kaitses kui rünnakul. Teadsime, et kui suudame neid positsioonirünnakule suruda on kõik võimalik,“ kommenteeris omalt poolt Viljandi HC mängija Ott Varik. „Väsimuse pealt tekkis mõningaid vigu. Sellistes kohtumistes tuleb ka realiseerida seitsme meetri karistusviskeid. Eks need kaks asja on, mida tuleb parandada. Kaitses õnnestusime päris hästi. Rasmus Ots oli väravas kaitseminister ning Põlva karukoopast sellise tulemusega Viljandisse naasmine annab head emotsiooni, mida üritame homseni hoida.“

Korduskohtumine peetakse Viljandi spordihoones pühapäeval algusega kell 17.