SPORTLIK SUURSAADIK: Ukraina kõrgushüppaja Jaroslava Mahutšihh on võitnud maailmas paljude inimese poolehoiu.Foto: AFP/Scanpix
Deivil Tserp 31. oktoober 2022 18:40

Maailma kümne parema naiskergejõustiklase hulka kuuluv Ukraina kõrgushüppeäss Jaroslava Mahutšihh, kes triumfeeris tänavu nii sise-MMil kui ka väli-EMil ja sai väli-MMil kaela hõbemedali, jätab seljataha eriti karmi aasta. Ta loodab, et ei pea sellist katsumuste kadalippu enam kunagi läbima.

„Mul oli hetki, kui ei tahtnud üldse midagi teha ega kuhugi minna – istusin ja nutsin. Eriti siis, kui meie armee hakkas okupeeritud alasid vabastama ja selgus, milliseid jõhkraid kuritegusid on seal toime pandud,“ rääkis märtsis kodumaalt koos miljonite sõjapõgenikega lahkuma pidanud sportlane Tallinnas toimunud Euroopa kergejõustikutähtede piduliku gala eel eksklusiivintervjuus Õhtulehele.

„Kõigi ukrainlaste elu on stressirohke. Loeme uudiseid ja istume nagu nõeltel. Tahaks, et kõik oleks hästi – poleks halbu uudiseid, et kuskil jälle rünnati, kahjustati tähtsaid rajatisi ja hukkusid süütud inimesed. Kahjuks on see praegu meie reaalsus,“ lisas ta.

Jaroslava okkaline teekond algas oktoobris 2021, kui ta tõvevoodisse prantsatas.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99