Tottenham Hotspurile tõi alagrupi esikoha mängu viimane rünnak.

Meistrite liiga
2. november 2022, 00:32

MEISTRITE LIIGA: Tottenham teenis viimase rünnakuga alagrupivõidu, Šoti klubi tegi aegade viletsaima hooaja

Jalgpalli meistrite liigas said teisipäevaga pooltes alagruppides kõik mänguvoorud peetud.

Eelmisel nädalavahetusel Inglise meistriliigas Leeds Unitedile alla jäänud Liverpool alistas A-alagrupis koduplatsil Mohamed Salah' ja Darwin Nuneze lõpu eel löödud väravatest Napoli 2 : 0. Kuna esimeses mänguvoorus olid Jürgen Klopi hoolealused jäänud itaallastele 1 : 4 alla ja lisaks oli neil kehvem väravate vahe, läinuks neil alagrupi võitmiseks vaja vähemalt nelja tabamusega võitu.

Samas alagrupis püstitas aga negatiivse rekordi Glasgow Rangers. Nimelt kaotasid nad kõik kuus mängu ning lõpetasid hooaja väravate vahega –20. Eelmine viletsaim tulemus alagrupis oli 2011. aastast Zagrebi Dinamo nimel, kel ei õnnestunud samuti avada punktiarvet ning lõpuks oli nende väravate vahe –19.

Müncheni Bayern alistas tulemusega 2 : 0 Milano Interi ning lõpetas C-alagrupi täisedu kuue võiduga.

Kõige lahtisem oli seis D-alagrupis, kus enne viimast vooru eraldas esimest meeskonda viimasest kaks punkti. Põnevust jagus viimaste minutiteni, sest mõlemad mängud olid tasavägised. Grupi liider Tottenham Hotspur jäi enne avapoolaja lõppu Marseille vastu 0 : 1 kaotusseisu ning kuna Lissaboni Sporting oli samal ajal Frankfurdi Eintrachti vastu 1 : 0 ees, tähendas see seda, et jooksvas tabelis langes Inglise klubi kolmandaks.

Teise poolaja alguses lõi Tottenhami eest värava Clement Lenglet, viigistades mänguseisu. Jooksvas edetabelis tõusti Sportingu järele teiseks. 62. minutil skooris Frankrudi ründaja Daichi Kamada penaltist, mis kergitas Tottenhami juba esimeseks. 72. minutil viis Randal Kolo Muani tabamus Saksa klubi Sportingu vastu 2 : 1 ette ja ühtlasi alagruppi jooksvalt juhtima. Mäng lõppeski sama skooriga, kuid esikoha teenis lõpuks siiski Tottenham: Pierre-Emile Höjbjerg tõi viiendal üleminutil kontrarünnaku järel ilusa löögiga neile Marseille' üle 2 : 1 võidu. Teisena pääses edasi Frankfurt, Sporting jätkab mängimist Euroopa liigas ning Marseille andis oma ülejäänud eurohooaja ära viimase rünnakuga.

Kui enne käimasolevat hooaega oli sel sajandil alati vähemalt kaks Hispaania klubi meistrite liiga alagrupiturniirilt edasi pääsenud, siis nüüd jõudis 16 parema sekka ainult tiitlikaitsja Madridi Real. FC Barcelona alistas täna küll Plzeni Viktoria 4 : 2, kuid lõpetas Müncheni Bayerni ja Milano Interi järel C-alagrupi kolmandana ning jätkab mängimist Euroopa liigas. Sevilla mängib kolmapäeval G-alagrupis võõrsil Manchester Cityga, kuid nende puhul on samuti kindel see, et nad langevad Euroopa liigasse. Veelgi nukramalt läks aga Madridi Atleticol, kes jäi täna võõral platsil tulemusega 1 : 2 alla FC Portole. Diego Simeone juhendatava meeskonna eurohooaeg on läbi, sest nad lõpetasid B-alagrupi viimastena.

Kõik teisipäevased tulemused:

A-alagrupp

Glasgow Rangers – Amsterdami Ajax 1 : 3 [87. James Tavernier (p) – 4. Steven Berghuis, 29. Mohammed Kudus, 89. Francisco Conceicao]

Liverpool – Napoli 2 : 0 (85. Mohamed Salah, 90.+8 Darwin Nunez)

Tabeliseis: 1. Napoli 15, 2. Liverpool 15, 3. Ajax 6, 4 Rangers 0

B-alagrupp

Leverkuseni Bayer – Club Brugge 0 : 0

FC Porto – Madridi Atletico 2 : 1 [5. Mehdi Taremi, 24. Stephen Eustaquio – 90.+4 Ivan Marcano (omavärav)]

Tabeliseis: 1. Porto 12, 2. Brugge 11, 3. Leverkusen 5, 4. Atletico 5

C-alagrupp

Plzeni Viktoria – FC Barcelona 2 : 4 (51. (p), 63. Tomaš Chory – 6. Marcos Alonso, 44., 54. Ferran Torres, 75. Pablo Torre)

Müncheni Bayern – Milano Inter 2 : 0 (32. Benjamin Pavard, 72. Eric MaximChoupo-Moting)

Tabeliseis: 1. Bayern 18, 2. Inter 10, 3. Barcelona 7, 4. Plzen 0

D-alagrupp

Marseille – Tottenham Hotspur 1 : 2 (45.+2 Chancel Mbemba – 54. Clement Lenglet, 90.+5 Pierre-Emile Höjbjerg)

Lissaboni Sporting – Frankfurdi Eintracht 1 : 2 (39. Arthur Gomes – 62. Daichi Kamada, 72. Randal Kolo Muani)

Tabeliseis: 1. Tottenham 11, 2. Frankfurt 10, 3. Sporting 7, 4. Marseille 6