6 : 1 võidumängus pole tavaliselt võidumeeskonna kuues värav kuigi tähendusrikas. Seekord oli.

Meistrite liiga
3. november 2022, 00:23

MEISTRITE LIIGA: Benfica napsas tänu vägevale võidule PSG ees alagrupi esikoha, tiitlikaitsja näitas võimu

Jalgpalli meistrite liigas sai läbi alagrupiturniir. Vägeva sooritusega sai hakkama Lissaboni Benfica, kes alistas võõral väljakul tulemusega 6 : 1 Maccabi Haifa – seejuures viis kolli lõid nad teisel poolajal. Pingutus tasus end ära, sest kuigi Pariisi Saint-Germain alistas samal ajal Torino Juventuse tulemusega 2 : 1, lõpetas Portugali klubi H-alagrupi esikohal, kuna lõi kokkuvõttes võõrsil rohkem väravaid.

See näitaja sai määravaks seetõttu, et nii Benfica kui ka PSG kogusid 14 punkti, väravate vahe oli samuti võrdne (+9) ning omavahelistes matšides lepiti mõlemal puhul viiki.

Seega oli Benficale väravate vahet silmas pidades otsustava tähtsusega Joao Mario teisel üleminutil sündinud kuues tabamus. Viienda värava oli Portugali tiim löönud neli minutit varem.

Nii Juventus kui ka Maccabi lõpetasid alagrupi kolme punktiga, kuid Euroopa liigas jätkab mängimist Itaalia klubi – neil oli kokkuvõttes parem väravate vahe (–4 vs –14).

PSG viis Juventuse vastu 13. minutil juhtima Kylian Mbappe, kes lõi tõeliselt kauni värava. Ta sai Lionel Messilt söödu, triblas kahest kaitsjast mööda ning saatis palli 20 meetrilt põrkega alumisse nurka. Ühtlasi võttis prantslane sellega ka Messilt ühe rekordi: nimelt sai temast 23 aasta ja kümne kuu vanusena aegade noorim mängija, kes jõudnud meistrite liigas 40 tabamuseni. Argentiinlasest tiimikaaslane oli selle tähiseni jõudes 24 aasta ja nelja kuu vanune.

39. minutil õnnestus Juventusel pärast kena rünnakut viigistada. Ilusa söödumängu järel jõudis pall Leonardo Bonuccini, kes saatis selle mõnelt meetrilt väravasse. Võidu sai siiski PSG. 69. minutil saatis Mbappe läbisöödu Nuno Mendesele, 20aastane portugallane oli vastaste kaitsjatest selgelt väledam ning virutas nahkkera terava nurga alt puuriluku selja taha.

F-alagrupis tagas viimases voorus esikoha tiitlikaitsja Madridi Real, kes purustas koduväljakul tulemusega 5 : 1 Glasgow Celticu.

E-alagrupp

AC Milan – Red Bull Salzburg 4 : 0 (14., 57. Olivier Giroud, 46. Rade Krunic, 90.+1 Junior Messias)

Londoni Chelsea – Zagrebi Dinamo 2 : 1 (18. Raheem Sterling, 30. Denis Zakaria – 7. Bruno Petkovic)

Tabeliseis: 1. Chelsea 13, 2. Milan 10, 3. Salzburg 6, 4. Dinamo 4

F-alagrupp

Madridi Real – Glasgow Celtic 5 : 1 [6. Luka Modric (p), 21. Rodygo (p), 51. Marco Asensio, 61. Vinicius Junior, 71. Federico Valverde – 84. Jota]

Donetski Šahtar – RB Leipzig 0 : 4 [10. Christopher Nkunku, 50. Andre Silva, 62. Dominik Szoboszlai, 68. Valeri Bondar]

Tabeliseis: 1. Real 13, 2. Leipzig 12, 3. Šahtar 6, 4. Celtic 2

G-alagrupp

Manchester City – Sevilla 3 : 1 (52. Rico Lewis, 73. Julian Alvarez, 83. Riyad Mahrez – 31. Rafa Mir)

FC Copenhagen – Dortmundi Borussia 1 : 1 (41. Hakon Arnar Haraldsson – 23. Thorgan Hazard)

Tabeliseis: 1. City 14, 2. Dortmund 9, 3. Sevilla 5, 4. Copenhagen 3

H-alagrupp

Maccabi Haifa – Lissaboni Benfica 1 : 6 [26. Tjaronn Chery (p) – 20. Goncalo Ramos, 59. Petar Musa, 69. Alejandro Grimaldo, 73. Rafa Silva, 88. Henrique Araujo, 90.+2 Joao Mario)

Torino Juventus – Pariisi Saint-Germain 1 : 2 (39. Leonardo Bonucci – 13. Kylian Mbappe, 69. Nuno Mendes)

Tabeliseis: 1. Benfica 14, 2. PSG 14, 3. Juventus 3, 4. Maccabi 3