Kui spinningupüügi maailmameistrid Raigo Padar (suurel pildil vasakul) ja Ivo Sööt tabasid nelja tunni jooksul vaid ühe juhusliku ja landist väiksema viidika, siis Õhtulehe reporter Kaspar Koort sai särada oma Emajõe rekordahvenaga.

Foto: Aldo Luud / kollaaž
Kaspar Koort 4. november 2022 11:01

Hingedepäeva ennelõuna tervitas Luunja uhkesse paadisadamasse jõudnud Õhtulehe reporterist ja fotograafist koosnenud ekipaaži mõnusa tuulevaikuse, paitavate soojakraadide ja kerge vihmasabinaga. Ees seisis kalastusretk Emajõel koos kuu aega tagasi Tšehhis peetud spinningupüügi maailmameistrivõistlustel esikoha võitnud Raigo Padari ja Ivo Söödiga ning meie eesmärk oli selge: tabada meie vete ilmselt kõige maitsvamat röövkala koha.

„Selline ilm on röövkala püügiks väga hea, kuid küsimus on kala olemasolus – kui teda on, siis saame, kui ei ole, ei saa,“ esines aga Padar kohe kurjakuulutava ennustusega. Ja tegi täpsustuse, mida kirjatsura kui asjaarmastajast spinningist Tartu linna vahele jäävas jõeosas sel sügisel lanti loopides on korduvalt valusal moel kogenud: röövkalaga ja iseäranis kohaga on Emajões seis pehmelt öeldes nigel.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99