Jari-Matti Latvalal polnud mahti uue hooaja koosseisust rääkides detailidesse laskuda.

Foto: Martin Ahven
Mihkel Talivee 5. november 2022 14:46

Toyota rallimeeskonna pealik Jari-Matti Latvala ütle Soome meediale, et tiimis võib enne uut hooaega toimuda muutusi.

Soomlane selgitas, et veel kuu aega tagasi paistis olevat meeskonnas kõik selge, kuid nüüd on olukord muutunud. Varem oli Latvala ölenud, et jätkaks meelsasti sama koosseisuga, kuhu kuuluvad Kalle Rovanperä ja Elfyn Evans ning kolmandat autot jagavad Sebastien Ogier ja Esapekka Lappi. Tänavune hooaeg on olnud väga edukas – tootjate seas kaitsti kindlalt MM-tiitlit ning 22aastane Rovaneperä tuli tšempioniks sõitjate arvestuses.

Iltalehti andmetel on aga Lappil uueks hooajaks leping sõlmitud hoopis Hyundaiga, hiljuti kirjutas sellest ka mainekas ralliportaal DirtFish. Rallimaailmas on aga suurem küsimus see, mida teeb Ott Tänak, kes teatas oktoobri teises pooles vahetult pärast Hispaania rallit, et lahkub Hyundaist.

Latvala ei tahtnud intervjus Iltalehtile järgmise hooaja koosseisust rääkides midagi kinnitada „Kuu aega tagasi tundus kõik päris selge, aga nüüd on võimalik, et teeme muudatusi. Midagi pole veel ametlikult otsustatud. Meeskonnad annavad aja jooksul teada,“ lausus ta.

Iltalehti küsis Latvalalt seejärel, kas käimasoleval hooajal on sõitjate osas oodata suuri uudiseid. „Ütleme nii, et natuke sügeleb muudatuste järele. Võib-olla pole asjad nii selged kui kuu aega tagasi,“ vastas Toyota pealik.

Kui Lappi liitub tõepoolest Hyundaiga, oleks Toyotal pakkuda uuele piloodile poolikut programmi. DirtFishis on spekuleeritud, et 35aastane Tänak võib järgmiseks hooajaks liituda Toyotaga ning jagada seal autot Ogier'ga ning siis 2024. aastal olla taas täiskohaga sõitja. M-Sporti naasmine tundub olevat ebarealistlikum variant.