Olümpiavõitja Irina Embrich on hooaja alguses heas hoos.

Foto: Aldo Luud
Toimetas Deivil Tserp 7. november 2022 11:33

11.-13. novembrini Kalevi spordihallis peetavale naiste epee maailmakarika etapile „Tallinna Mõõk“ on registreerunud 279 vehklejat 50 riigist. Kui selline arv sportlasi peaks ka starti minema, oleks tegemist võistluse osalejaterekordi kordamisega – 2019. aastal toimunud 50. juubeliturniirilt võttis osa täpselt sama arv vehklejaid ja riike.

Maailma edetabeli 30 parimast vehklejast on kohal 25, esisajast on esindatud 83. Võistkondlikult teevad kaasa 28 riigi naiskonnad, kohal on kõik maailma edetabeli 10 paremat. Osalevad ka valitsevad maailmameistrid – korealanna Sera Song koos Lõuna-Korea naiskonnaga.

Eesti naisvehklejaid asub starti 20, neist kõige kõrgema reitinguga on tänavusel MMil viienda koha saavutanud Nelli Differt (maailma edetabeli 7). Lisaks temale hoiavad maailma edetabelis kõrget kohta ka Erika Kirpu ja Irina Embrich, kes on vastavalt 12. ja 18. positsioonil.

Eelregistreerimise põhjal on kõik kolm maailma reitingu järgi turniiri 16 parema vehkleja seas ja on sellega taganud otse pääsu põhiturniirile ehk 64 hulka.

11. novembril, kui peetakse individuaalvõistluse eelringid, on sissepääs Kalevi spordihalli kõigile tasuta. 12. novembril ristavad mõõgad individuaalvõistluse 64 paremat ja 13. novembril selgub naiskondlik võitja.