Võidukas Eesti kurlingunaiskond.

Foto: Eesti Curlingu Liit
Toimetas Deivil Tserp 7. november 2022 14:43

Tallinnas toimunud kõrgetasemelisel naiste kurlingu MK-etapil WCT Tallinn Ladies Challenger 2022 võidutses Eesti esindusnaiskond Marie Kaldvee juhtimisel.

Eesti esindusnaiskond kogus turniiril viis võitu ja kaks kaotust. Poolfinaalis alistas meie võistkond Norra esindusnaiskonna Team Rørvik 9 : 5. Finaalis mindi vastamisi Saksamaa koondisega, kelle üle saadi võit tulemusega 5 : 4. Eesti alistas turniiri alagrupimängus ka oma tulevase vastase EMi B-divisjonis Tšehhi, kelle üle saavutati võit tulemusega 7 : 4.
 
Naiskonna kapteni Marie Kaldvee sõnul oli turniiri teine päev keeruline, eestlannad pidid tunnistama Šveitsi ja Norra naiskondade paremust. „Napid kaotused viisid meid natuke tsoonist välja. Küll aga saime play-off'is näidata oma taset ning peale võitu Itaalia üle hoidsime hoogu sees,“ kommenteeris Kaldvee.
 
Eesti veerandfinaali vastane Itaalia oli turniiri kindel favoriit. Itaalia kuulub Euroopa kümne tugevaima hulka ning mängib eelseisval EMil A-divisjonis. Naiskonna kapten on Stefania Constantini, kellel on ette näidata 2022. aasta olümpiamängude kuldmedal segapaaris kurlingus.
 
Kokku võistles kodusel MK-etapil 15 võistkonda kümnest Euroopa riigist, neist mitmele oli tegemist viimase rahvusvahelise võistlusega enne sel kuul algavat kurlingu-EMi.
 
„Loomulikult on hea meel enne EMi näidata oma taset ja prooviturniir võita. Mul oli väga tubli tiim, koos tulime ka kõige keerulisematest olukordadest välja, panime oma oskused ja hea tiimitöö hästi tööle,“ lisas Kaldvee.
 
Eesti esindusnaiskond treenib eelseisvateks Euroopa meistrivõistlusteks šotlasest tipptreeneri Derek Browni juhendamisel. Eesti koosseisusu kuuluvad Marie Kaldvee (kapten), Liisa Turmann, Kerli Laidsalu ja Erika Tuvike.
 
Kurlingu-EM algab 18. novembril Rootsi linnas Östersund ning Euroopa parimad võistkonnad selguvad 26. novembril. Eestit esindavad tiitlivõistlusel Marie Kaldvee naiskond ja Eduard Veltsmani meeskond, mõlemad võistkonnad osalevad B-divisjonis.