Eesti avavärava viskas Mathias Einamann.

7. november 2022, 18:07

Avaminutil jäist dušši kogenud saalihokikoondis küttis Kanadale lõpuks karmi sauna

Šveitsis Zürichis toimuval saalihoki MMil jätkas Eesti meeskond võimsalt: avavoorus 12 : 4 Singapuri tuuseldanud eestlased alistasid teises voorus Kanada tulemusega 13 : 5.

Seejuures algas kohtumine Eesti jaoks kohutavalt, kui Kanada läks mängu juba avaminutil kiirrünnakutest 2:0 juhtima, kuid seejärel võttis Eesti kontrolli enda kätte. Esimene kolmandik võideti 5 : 2, teine 3 :1 ja kolmas taas 5 : 2. Nii joonistuski kokku võit 13 : 5.

Kaspar Kallion tegi skoori kolmel, Kermo Uue ja Tanel Kasenurm kahel korral. Ühe värava said kirja Lauri-Robert Indus, Mathias Einamann, Oliver Savi, Kaspar Kallion, Alexander Dahlberg ja Patrik Karelluisson. Kõige rohkem söödupunkte – kolm – kogunes Roman Passi arvele.

Alagrupiturniiri viimases voorus on Eesti vastaseks Tai, kes kaotas avamängus Kanadale 4 : 9, kuid teises voorus tõmbas tulemusega 11 : 7 koti silmadele Singapurile. Kui Eestil läheb teisipäevane matš edukalt, pääsetakse järgmisesse ringi, kus mängus pilet veerandfinaali.