Pildil palli valdav Ken Pähn panustas võitu Tai üle ühe resultatiivse sööduga.

8. november 2022, 15:57

Taas ehmatusest toibunud saalihokikoondis läbis MMil alagrupiturniiri täiseduga

Eesti meeste saalihokikoondis jäi teist mängu järjest MMil avaminutitel 0 : 2 kaotusseisu, kuid pani lõpuks Tai vastu oma paremuse maksma ning pääses alagrupist täiseduga kaheksandikfinaali.

Tai asus kohtumist juba 38. sekundil juhtima ning kasutas neli minutit hiljem ära ühemehelise enamuse. Seejärel võttis favoriidina mängule läinud Eesti initsiatiivi ja sahistas igast asendist. Avaperiood kuulus Eestile 5 : 2, teise kolmandiku järel juhiti 10 : 4 ning lõpuks võideti 16 : 4.

Eesti meeskonnas oli sedapuhku koguni 14 resultatiivset mängijat: Kermo Uue 3+1 (väravad + resultatiivsed söödud), Patrik Kareliusson 2+3, Kaspar Kallion (mängu parim) 2+0, Rasmus Randoja 2+0, Tanel Kasenurm 1+1, Patrik Markus 1+1, Alexander Dahlberg 1+1, Oliver Savi 1+1, Rasmus Bolander 1+1,  Adam Widercrantz 1+0, Roman Pass 1+0, Egert Unga 0+3, Ken Pähn 0+1, Gerdo Unga 0+1.

Eesti läbis alagrupiturniiri puhaste paberitega ja pääses kaheksandikfinaali, mis saalihoki MMi puhul tähendab pääsu 12 (mitte 16) tugevama sekka. Seal tuleb kolmapäeval vastaseks Läti, kes jäi B-alagrupis võiduta.

Siinkohal tuleb märkida, et grupid pole võrdsed, vaid A- ja B-gruppi kuuluvad kaheksa tugevama asetusega meeskonda. Sellest tulenevalt edenevad nende nelikute kaks esimest otse veerandfinaali ning kolmas ja neljas madistavad kaheksandikfinaalis C- ja D-grupis kahe hulka mahtunud koondistega. Eesti mängis C-grupis.