Pärnu fännidel mängu järel erilist naerutuju ilmselt ei olnud.

Foto: Aldo Luud
Toimetas Kaspar Koort 9. november 2022 22:19

Pärnu võrkpalliklubi sai CEV Challenge Cupi 1/16-finaali avamängus Portugali tippmeeskonnalt Lissaboni Sportingult kindla 0 : 3 (17 : 25, 12 : 25, 14 : 25) kaotuse.

Pärnu nooremapoolne koosseis jäi kodusaalis peetud kohtumises vastasele alla pea igas elemendis, ent peatreener Toomas Jasmin leidis siiski ka positiivset.

„lmselgelt tasemevahe sai määravaks, ega siin muud ei olegi. Nagu ka kolmanda geimi alguses oli näga – natuke lasid meid mängu sisse, aga ikka oli neil käik juurde panna ja purjetasid geimi lõppu pikalt ette ära jälle,” kommenteeris peatreener volley.ee vahendusel.

„Rahule jäin vastuvõtuga ja tegelikult ka serviga võib ka enam-vähem rahule jääda, suutsime neid vahepeal survestada. Paremaks on vaja saada sidemängijate ja ründajate koostöö, sealt on vaja mäng vähe kiiremaks saada, eriti sellise vastase vastu,” lisas Jasmin, kes tahab korduskohtumises rohkem kasutada tempoosakonda. „See võiks toimida paremini, samamoodi pipe ja eks neid väikseid asju on veel. Teeme väikse korrektuuri ja proovin juba Riia mängus neid asju mängu tuua.“

Pärnule tõid Luiz Henrique Damas ja Kaur Erik Kais 7 punkti. 6 silma lisas Tony Tammiksaar. Pärnu vastuvõtt oli 56% ja rünnak 33%, blokist saadi 3 punkti ja servil löödi 4 ässa (10 viga).

Sportingu edukaimaks kerkis Jose Alvares Masso 12 punktiga. Portugali klubi vastuvõtt oli 53 ja rünnak 63%, blokipunkte koguti 8 ja servipunkte 5 ning eksiti 10 pallingul.

Sportingu temporündaja Toms Švans ütles, et Pärnusse tagasi mängima tulle oli tore. „Siin saalis on ikka tore mängida, tundsin end hästi ja nautisin mängu täiega,” sõnas mitu hooaega Pärnu särki kandnud lätlane, kes kiitis ka noori pärnakaid. „Pärnul on noor meeskond ja usun, et mõne aasta pärast on nad hoopis teisel tasemel. Tuleb lihtsalt kõvasti trenni teha. Hea mulje jättis Tony Tammiksaar, kes on pärast rasket vigastust jõudnud heasse seisu ja seda oli hea näha.“