Roman Passi ja teiste Eesti koondislaste ponnistustest Läti alistamiseks ei piisanud.

Kaspar Koort 9. november 2022 22:36

Eesti meeste saalihokikoondise edutee Šveitsis peetaval MMil sai otsa. Kõik kolm alagrupimängu suureskooriliselt võitnud eestlased jäid kaheksandikfinaalis alla Lätile ning see tähendab seda, et aasta eest MMil kaheksanda koha saanud eestlased sedapuhku veerandfinaali ei pääsenud.

Esimese kolmandikaja järel juhtisid lõunanaabrid 1 : 0, ent teise perioodi järel oli tänu Patrik Kareliussoni ja Kaspar Kallioni tabamustele ees Eesti.

Kuid viimasel kolmanikul saatsid lätlased meie puuri neli vastuseta palli ja võitsid mängu seega 5 : 2. Statistika järgi oli tegemist võrdse mänguga, sest mõlema koondise väravavahid tegid 14 tõrjet. Küll teenis Eesti koondis neli kaheminutilist karistust, samal ajal kui lätlased pääsesid karistusminutiteta.

Läti kohtub veerandfinaalis peoperemeeste šveitslastega, Eesti jätkab aga mänge kohtadele 9.–12. Neljapäeval on meie meeste vastaseks Poola, kes jäi kaheksandikfinaalis tulemusega 1 : 9 alla Slovakkiale.