Roman Pass tõmbas viimast korda selga Eesti koondise särgi.

11. november 2022, 17:46

Saalihokikoondis saatis kapteni pensionile MMi üheksanda kohaga

Eesti meeskond lõpetas 16 koondise osalusel peetud MM-finaalturniiri 9. kohaga. Viimases matšis alistati Taani 5 : 4 (0 : 0, 1 : 0, 4 : 4)

Mõlemalt poolelt tunnistati mängu parimateks väravavahid, kes tegid äärmiselt head tööd. Eesti poolelt säras seega Rainer Kalde. Väljakumängijatest olid resultatiivsed Tanel Kasenurm (2 väravat ja 2 resultatiivset söötu), Ken Pähn (2 + 0), Patrik Kareliusson (1 + 0) ja Kaspar Kallion (0 + 1).

Tänane võidukohtumine jäi mängijana viimaseks kapten Roman Passile, kes kandis Eesti koondise särki alates 2002. aastast 114 mängus.

Mäletatavasti läbis Eesti koondis enda alagrupi kolme võiduga, kuid MMi süsteemi järgi mängis maailma edetabeli üheksandas koondis Eesti nõrgemas tabelipooles. See tähendas, et pääsu eest kaheksa parema sekka tuli kohtuda tugevamas grupis vaid kaotuseid tunnistanud Lätiga (kaheksas asetus). Pärast esimest kahte kolmandikku juhtis matši Eesti 2 : 1, kuid viimasel perioodil viskasid lõunanaabrid neli vastuseta väravat ja võitsid 5 : 2.