Kerr Kriisa on ainus NCAA tippmängija, kel on ette näidata mitu karjääri kolmikduublit!

Foto: ArizonaMBB/Twitter.com
Viljar Voog 12. november 2022 09:07

Arizona Wildcatsi korvpallimeeskond võitis möödunud ööl NCAA üliõpilasliigas Southern Jaguarsi 95 : 78. Mängu absoluutne täht oli Kerr Kriisa 14 punkti, 12 resultatiivse söödu ja 11 lauapalliga.

Kriisa jaoks oli tegu karjääri teise kolmikduubliga Arizona särgis. Ta on üldse alles kolmas mängumees, kes ülikoolis selle tähiseni jõudnud. Varasemalt on Wildcatsi eest mitu kolmikduublit kirja saanud Loren Woods ja Andre Iguodala, kellest esimene veetis lõpuks NBAs kuus hooaega ja lõi kaasa 215 mängus, teine on aga viimase 18 hooajaga tulnud neljakordseks NBA tšempioniks!

Üldse oli tegu Arizona Wildcatsi ajaloo 11. kolmikduubliga – kahekohalise numbri keeras ette just Kriisa tänavu veebruaris 21 punkti, 10 laua ja sööduga.

„Ma ei mängi kunagi statistika nimel, aga kolmikduublid on midagi erilist, eriti ülikoolikorvpallis. Pean tunnustama oma meeskonnakaaslasi. Nad panid korvid ära, mis ma neile söötsin,“ ei teinud Kriisa enda värskest saavutusest suurt numbrit. „Mul lihtsalt täna vedas.“

Arizona pani võidule aluse vinge avaspurdiga: 10 : 0 eduseis tähendas, et Sotherni meeskond ootas enda esimest korvi üle kolme ja poole minuti. Kriisal oli selleks hetkeks juba neli resultatiivset söötu kirjas! Üldse andis Kriisa avapoolajal kaheksa korvisöötu, neist ühe väga kenaks alley-oopiks oma rahvuskaaslasele Henri Veesaarele.

„Ma arvan, et Kerr on hea igas mängus. Kuulge, keegi ei saa kolmikduublit igal õhtul. Kerr on lihtsalt hea korvpallur, tal on väga kõrge IQ, suurepärane mootor ja ta tahab võidelda,“ kiitis enda hoolealust peatreener Tommy Lloyd. „Teda saab juhendada sisuliselt sõnatult: ta saab aru, mis toimub, vaatab sinu poole, sa noogutad ja enamasti ta läheb ja teeb asja ära.“

Lloyd jätkas: „Ma arvan, et Kerri suurim tugevus on tema enesekindlus ja et ta ei pelga. On olukordi, kui ta võtab ette riskantseid liigutusi ja ta ilmselt teab isegi, et peatreenerile see ei meeldi, aga ta ei karda, mis on oluline.“

Veesaar rassis lõpuks 15 minutit ja viskas kaheksa punkti, tabades sealjuures kõik neli vabaviset. Lisandusid kolm lauapalli ja kaks söötu.

Arizona jätkab NCAAs juba kolmanda järjestikkuse kodumänguga, kui vastu reedet võõrustatakse Utah Tech Trailblazersit

Aga lõpetuseks päeva kõige tähtsam teema: Kriisa alustas hooaega ilma oma tunnuseks saanud peapaelata, kuid Jaguarsi vastu oli see tal taas peas. Mis toimub?!

„Põhjus, miks ma seda eelmises mängus ei kandnud oli, et mulle tundus, et trennis läks ilma sellega väga hästi. Proovisin, aga tuleb välja, et ma sain väga halbu kommentaare ja halbu sõnumeid. Üritan lihtsalt elada, nii et ju pidin siis peapaela tagasi tooma,“ vastas eestlane.