EDUKAS TIIM: Treener Margus Silbaum koos edukate õpilastega, vasakult Anna Karolin, Karmen Kaljula ja Gerlyn Mäepea.

Foto: Anna Karolini Facebooki lehekülg
Toimetas Deivil Tserp 15. november 2022 17:41

14. -19. novembrini toimuvatel avatud klassi jõutõstmise maailmameistrivõistlustel saavutas Gerlyn Mäepea kategoorias -52 kilo kogusummaga 427,5 kilo kuuenda koha ning lamades surumise arvestuses võitis tulemusega 127,5 kilo hõbemedali!

Varem pole ükski Eesti naine suutnud MMilt üksikala medalit võita. Märkimisväärne on ka see, et võistluse tase oli tõeliselt kõrge. Eestis Mäepeal oma kategoorias konkurents puudub, ent ka maailmas on tema tulemused kõrgest klassist.

Trennides on Mäepea surunud kuldmedali andnud tulemusest rohkem, nüüd jääb üle see veel võistlustel realiseerida. „Algselt oli plaanitud tõsta natuke suuremaid raskusi, aga kuna kaal oli plaanitust madalam, siis alandasime raskusi, mis oli ka õige otsus. Esimesed ja teised katsed hinnati kõigi kolme kohtuniku poolt korrektseks,“ räägib värske medalivõitja ise.

Mäepea on oma tulemustega väga rahul: „Olen juba mitu aastat unistanud ja endale eesmärgiks seadnud mõnelt suuremalt maailmatasemel võistluselt medaliga Eestisse naasta. Täna on see unistus täitunud ja saan oma eesmärkide nimekirjale ühe linnukese juurde kirjutada. Meie tiim eesotsas treener Margus Silbaumi, Karmen Kaljula ja Marek Keerandiga on sellel teekonnal väga suureks abiks ja toeks olnud.“

Võistluse käigus püstitas Mäepea ka viis uut Eesti rekordit. Ta on treeninud Spartas alates 2018. aastast Silbaumi käe all.

Neljapäeval võistleb Silbaum meeste kategoorias -105 kilo ning reedel Kaljula naiste kategoorias -76 kilo.