Luka Doncic (palliga) viskas Los Angeles Clippersi vastu 35 silma.

Mihkel Talivee 16. november 2022 08:27

Korvpalliliigas NBA sai Dallas Mavericks koduväljakul napi võidu Los Angeles Clippersi üle. Kui veel natuke enne poolajapausi oli nende edu 25 punkti, siis lõpuks eraldas meeskondi kaks punkti – 103 : 101 võõrustajatele.

Kohtumine algas tasavägiselt, kuid umbes viie minuti möödudes haaras Dallas edu ning hakkas seda üha kasvatama – avaveerandi lõpuks juhtisid nad juba 15 punktiga. Ka teisel veerandajal oli kodumeeskond parem, korraks juhiti 25 silmaga, poolaja järel oli seis 54 : 33.

Kolmandal veerandil hakkas Clippers mängu tagasi tulema, enne viimast 12minutilist neljandikku oli nende kaotusseis vaid kolmepunktiline. Neljas veerandaeg kulges tasavägiselt – kord juhtis Dallas, kord Clippers. Mängu otsustavatel hetkedel tabas Reggie Bullock kaks kaugviset järjest, viies kodumeeskonna kaks minutit enne kohtumise lõppu 99 : 93 ette. Külalistel õnnestus vähendada vahe ühele punktile, ent mängu otsustas Luka Doncici kaugvise 29 sekundit enne lõppu, mis tegi seisuks 102 : 98.

23aastane sloveen, kes on käimasoleval hooajal olnud pöörases hoos, oli ka sellest kohtumises üleplatsimees, tuues 35 punkti. Ta lisas ka 11 lauapalli, viis korvisöötu ning kolm vaheltlõiget. Seitse kolmest tabanud Dorian Finney-Smith lisas 21 silma, Spencer Dinwiddiele läks kirja 16 punkti. Jätkuvalt Kawhi Leonardita mängiva Clippersi parim oli Paul George 23 punktiga, pingilt sekkunud Nicolas Batum tabas kõik seitse teele saadetud kaugviset ning lisas 22 silma.