Garrett Scantling saab uuesti võistlema hakata alles 2025. aastal.

Foto: Reuters/Scanpix
Mihkel Talivee 18. november 2022 23:31

Suvise kergejõustikuhooaja kümnevõistluses 8867 punktiga edetabeliliidrina lõpetanud Garrett Scantlingile määrati kolme aasta pikkune võistluskeeld.

Ameeriklase võistluskeeld algas 27. juunil, seega jääb ta kõrvale ka 2024. aasta Pariisi olümpiamängudelt. Scantling ei jäänud küll keelatud ainetega vahele, kuid jäi 12 kuu jooksul kolmel korral dopinguküttidele kättesaadamatuks. Sel põhjusel jäi ta kõrvale ka tänavusest Oregoni MMist, kus olnuks kindel (kuld)medalisoosik.

Kui dopinguküttidele kolmel korral tabamatuks jäämise eest võib saada kuni kahe aasta pikkuse võistluskeelu, siis Scantling sai aasta juurde selle eest, et püüdis oma kolmandat kontrolli ilmumata jätmist põhjendada e-mailiga, mida oli muutnud.

„See on nii õnnetu olukord. Nägin tohutult vaeva, et jõuda nii kaugele. Kuid siis muudab üks viga tervet mu karjääri. Võtan süü ja vastutuse omaks olenemata sellest, kui karmid võivad tagajärjed tunduda puhtale sportlasele. Nüüd kavatsen treenida noori ning täiendada oma kogemusi treenerina. Samal ajal püüan hoida oma keha vormis, et mul oleks 2025. aastal võimalik naasta. Aga praegu üritan lihtsalt edasi minna ning olla õnnelik selle üle, mida olen siiani elus saavutanud, teades, et palju on veel minna!“ vahendas 29aastase Scantlingi sõnu NBC Sports.

Scantling tegi 2016. aastal pärast Rio OMilt kõrvale jäämist kergejõustikust pausi ning sõlmis lepingu Ameerika jalgpalli klubi Atlanta Falconsiga. NFLis jäi sportlasel siiski debüüt tegemata ning 2020. aastal naasis ta kümnevõistluse juurde. Mullu Tokyo olümpial sai USA atleet 8611 punktiga neljanda koha ning tänavu Belgradi sise-MMil oli ta seitsmevõistluses pikalt medalikonkurentsis, kuid pidi kõhuprobleemide tõttu võistluse pooleli jätma. Kümnevõistluse kõigi aegade edetabelis 8867 silmaga seitsmendat kohta.