Marten Liiv tegi karjääri parima tulemuse samal jääl, kus märtsis ootab ees MM.

Foto: Imago/Scanpix
Viljar Voog 19. november 2022 09:31

Kiiruisutaja Marten Liiv lõpetas Hollandis Heerenveenis peetud MK-etapi 1000 meetri distantsil kolmanda kohaga. Eesti talisportlase senine karjääri parim tulemus MK-etappidelt oli mullu Calgarys välja sõidetud viies koht.

Liiv läbis kaks ja pool areeniringi ajaga 1.08,11. Kõige napimalt, vaid 0,03 sekundiga edastas teda hollandlane Joep Wennemars, kes uisutas välja uue isikliku tippmargi. MK-etapi võit kuuluus hiinlasele Zhongyan Ningile ajaga 1.07,86. Sealjuures oli Liivi 600 meetri aeg teise kohta vääriline, kuid temast pääses mööda just marulise lõpu teinud Ning.

„Eelmisel nädalal Stavangeris olin 16. või 15. kohal, nii et see [poodiumikoht] oli tõesti üllatav,“ sõnas Liiv rahvusvahelise alaliidu ISU kodulehele. 25aastase eestlase sõnul on edu võtmeks tasa ja targu arenemine: „See algas 2020. aastal. Olen sealtmaalt palju vaeva näinud ja tundub, et tasus ära.“

Hooaja esimesel MK-etapil Stavangeris oli Liiv saanud 1000 meetri distantsil 15. koha. MK-sarja kokkuvõttes hoiab ta distantsi arvestuses kuuendat kohta. Liidriks on Ning, sest avaetapi võitnud Jordan Stolz Hollandis kukkus ja pärssis sellega ka Norras teise koha saanud Laurent Dubreuili minekut. Kokku on talvel kavas kuus MK-etappi, lisaks ka Euroopa meistrivõistlused Norras ja märtsikuine MM Hollandis – sealsamas Heerenveenis, kus Liiv äsja säras.