Karmen Kaljula emotsioonid MMil.

Foto: IPF
Toimetas Deivil Tserp 19. november 2022 10:04

Taanis toimunud varustusega jõutõstmise maailmameistrivõistlustel pani eestlaste edukale esinemisele ilusa punkti Karmen Kaljula, kes sai lamades surumises pronksmedali.

„Kahtlemata on maailmameistrivõistlustel tase kõrgem kui Euroopa meistrivõistlustel, sest kuigi eurooplaste seas on maailma tipptegijaid, siis võrdväärsed vastased tulevad nii Aasiast kui ka Ameerikast. Hea meel on tõdeda, et olin suutnud oma taset EMi järel tõsta. Nii sain võimaluse sekkuda MMil kõrgemasse mängu. Tänavu tuli mõlemal tiitlivõistlusel kokkuvõttes neljas koht. Nüüd jagub motivatsiooni järgmisel aastal edasi püüelda,“ ütleb 28aastane naine naerdes.

Kevadel naasis Kaljula Euroopa meistrivõistlustelt kogusumma neljanda kohaga ja lamades surumise kuldmedaliga.

„Sel korral tundsin väga suurt võistlusnärvi. Teadsin, et vorm on hea, kuid see oligi see, mis hirmutas. Pidin alustama suurematest raskustest kui kunagi varem,“ räägib ta eilsest etteastest.

Kaalukategoorias -76 kg osalenud Kaljula alustas võistlust 190kilose kükiga, mis veel kevadeni oli tema isiklik tippmark. Järgnenud katsed 202,5 ja 212,5 kiloga olid juba Eesti rekordid.

Eesti medalisaagile andis lisa 162,5 kiloga teenitud pronksmedal lamades surumises. Nii tõusis tänavusel MMil eestlaste võidetud medalite arv kolmeni! Hõbeda tõid Gerlyn Mäepea lamades surumises ja Margus Silbaum jõutõmbes. Nii Mäepea kui ka Kaljula treenivad Silbaumi käe all.

Oma arengul Kaljula ise veel lähiajal piiri ees ei näe. Käesoleval aastal on ta osalenud viiel võistlusel ning uuendanud Eesti rekordeid 18 korral, neist viis püstitas ta äsjasel MMil.