Martin Dorbek (palliga) tõi Kalev/Cramole kümme punkti.

Mihkel Talivee 19. november 2022 20:56

Eesti-Läti korvpalliliigas esimest hooaega kaasa lööv Ukraina klubi BC Prometei sai täna esimese kaotuse, jäädes Tallinnas alla BC Kalev/Cramole tulemusega 80 : 94.

Võõrustajad alustasid kohtumist suurepäraselt, minnes kuue minutiga 20 : 6 juhtima. Avaveerandi võitsid nad lõpuks 30 : 19, poolajapausiks oli edu veidike kahanenud – 48 : 39. Kolmandas veerandaeg kulges pikalt tasavägiselt, kuid Prometeil õnnestus viimase kahe minutiga visata kaheksa vastuseta punkti ning enne viimast neljandikku oli Kalevi edu veel kolm silma. Seda aga käest ei lastud. Oleksandr Kovliar tabas 3.41 enne lõppu kaugviske, mis tegi seisuks 87 : 74 ning kustutas lõplikult külalismeeskonna lootused.

Kalevi parim oli Wesley Van Beck 19 punkti, seitsme lauapalli ja viie korvisööduga. Alterique Gilbert lisas 18 ja Artur Konontsuk 16 silma. Prometeile tõi üleplatsimehena Caleb Agada 22 punkti.

Prometei jätkab kaotusele vaatamata liiga liidrina, neil on üheksast mängust kirjas kaheksa võitu. Seitsmest mängust viis võitnud Kalev on kolmas, teist kohta hoiab seitsme võidu ja kahe kaotusega lätlaste Ventspils.