Sel aastal oli Benediktas Vanagase kaardilugejaks Filipe Palmeiro, kuid võistlus sai otsa juba neljandal katsel. Nüüd saab Dakari vöö vahele Kuldar Sikk.

Foto: Imago/Scanpix
Viljar Voog 20. november 2022 09:46

Kuldar Sikk on Eesti kõige kogenum kaardilugeja, kel vöö vahel 104 MM-rallit ja ka üks WRC poodium – 2012 Sardiinias Ott Tänaku kõrvalistmel. Nüüd ootab 43aastast meest ees järgmine väljakutse, sest uue aasta võtab ta vastu Saudi Araabias, kus Sikk teeb leeduka Benediktas Vanagase kõrval oma Dakari ralli debüüdi.

Kui vaadata väljakutseid paberil, siis on kahe võistluse vahe mäekõrgune: Dakaril läbitakse ühe päevaga vähemalt terve MM-ralli kilometraaž ja nõnda kaks nädalat järjest. Kuidas erineb aga kaardilugeja töö ühel ja teisel distsipliinil?

„Kõige põhimõttelisem erinevus on, et kui klassikalises rallis me navigeerime katse starti ja sealt edasi on olemas kiiruslegend, mis on varem valmis tehtud – MM-rallil oled kaks korda saanud rajaga tutvuda, rahvuslikul rallil äkki kolm korda – ehk kui sa hakkad kiiresti sõitma, siis sul on kõik tegelikult ette teada,“ alustas Sikk selgitust.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99