Kerr Kriisa Maui turniiril palli korvi upitamas. Kolmeseid tabas ta selles mängus paremini kui lähiviskeid.

Viljar Voog 22. november 2022 11:32

Arizona Wildcatsi korvpallimeeskond sai üliõpilasliiga NCAA esimeses kolmes mängus rivaalidest üle kohati mängleva kergusega. Aeg oli kangemateks vastasteks ja möödunud ööl peeti Hawaiil Maui eliitturniiril veerandfinaal Cincinnati Bearcatsi vastu. Õnneks läks ka seekord: 101 : 93.

Kerr Kriisa tööpäev oli Arizona palluritest pikim: ta rügas väljakul kokku suisa 36 minutit. Meie mees tõi kokku 11 punkti, kusjuures vabaviskejoonele ei saadetud teda kordagi. Kolmesed sopsasid viiest kolm, kahesed kolmest üks. Statistikasse läksid kirja ka seitse korvisöötu ja kaks lauapalli – aga ka kolm pallikaotust. Üldiselt tegi Arizona aga meeskonda hooaja algul vaevanud pallikaotuskriisile otsa, sest terve mängu peale juhtus seda seekord 10 korral.

Henri Veesaar panustas võitu 10 minutiga ja midagi erilist statistikasse kirja ei saanud – üks pallikaotus, üks viga ja üks mööda läinud kaugvise. Kolmest pingil olnud ääremängijast oli Veesaare päev kõige aktiivsem – teised said kirja vaid ühe minuti – kuid tundub, et Arizona peatreener Tommy Lloyd eelistab praegu anda pikkadest ohtralt mänguaega oma algviisiku meestele. Nii Azuolas Tubelis kui Oumar Ballo mängisid selleski matšis mõlemad üle 30 minuti – Veesaare roll on siis esimese valikuna neile hingetõmbeaega anda.

Arizona madistab turniiri poolfinaalis San Diego State'iga, kes oli avamängus 88 : 77 üle Ohio State'ist.