Olivier Giroud (paremal ääres) tiimikaaslastega oma rekordit kordavat väravat tähistamas.

Jalgpalli MM
22. november 2022, 23:06

PRANTSUSMAA – AUSTRAALIA 4 : 1 | Nauditavalt lustlikud prantslased pääsesid ehmatusega

Kui Austraalia üheksandal minutil palli Hugo Lloris' selja taha läkitas, näis algavat järjekordne peatükk põruvate meistrite lugudes. Prantslased ise sellesse aga ei uskunud.

Tiitlikaitsja Prantsusmaa suutis australlaste kaitseliinis kerget paanikat tekitada juba varajastel sekunditel, kuid kiire väravaga pingeid maha võtta ei õnnestunud. Esimese maksahaagi virutasid seejärel hoopis austraallased, kui üheksandal minutil toimetati pall paremalt äärelt värava alla ja suurema osa karjäärist kodumaal veetnud 30-aastane Craig Goodwin suunas mänguvahendi lati alla.

Topeltkaristusena vigastas olukorras õnnetult põlve Prantsusmaa vasakkaitsja Lucas Hernandez, kelle jaoks MM – ja halvemal juhul ka hooaeg Müncheni Bayernis - väga suure tõenäosusega läbi sai. Et prantslased kaotasid juba turniiri eel ühe käe näppude jagu põhitegijaid, tuli Hernandezi vigastus järjekordse nöögina.