Michy Batshuayi viis belglased enne avapoolaja lõppu juhtima.

Jalgpalli MM
23. november 2022, 21:47

MMi BLOGI | Kanada surus tugevalt, kuid Belgia sai siiski napi võidu (1)

Jalgpalli MMil oli täna alagruppide E ja F mängupäev ehk areenile astusid kolm Euroopa tipptiimi.

22:52

Mängisid lühikeselt lahti, kuid ei hakanud aega venitama. De Bruyne jõudis palliga kasti, kuid tema terava nurga alt sooritatud madal löök jäi nõrgaks ning Borjan püüdis selle.

22:51

Juurde tuleb vaid viis üleminutit. Belgiale nurgalöök.

22:48

Kanada on sooritanud 21 pealelööki, aga neist vaid kolm läksid raamidesse. Belgial on need näitajad vastavalt 7 ja 2.

22:47

Larin oli taas heas positsioonis, kuid pall tuli selja tagant mõnevõrra keeruliselt ning tal ei õnnestunud seda kõige paremini tabada. Väravalöök Belgiale.

22:41

Larin sai peaga umbes 11 meetrilt löögile, sai pallile ka üsna korralikult jõudu taha, kuid Courtois püüdis selle hüppelt! See oli tõeliselt hea võimalus.

22:39

Kanadalaste intensiivsus on küll mõnevõrra langenud, ent nad on jätkuvalt mängus üritavamaks pooleks. Rünnakud on täitsa lubavad, kuid belglaste karistusalale lähemale jõudes kipub headest lahendustest vajaka jääma. Mängitud on 78 minutit.

22:34

Kanada on kaitses vastu pidanud, kuigi Belgia muutub järjest ohtlikumaks. Mängida on 17 minutit pluss üleaeg, kõik on veel võimalik.

22:29

Kanada on endiselt ründavam pool, kuid kui Belgia peaks saama rünnakule, on neil alati väga palju vaba ruumi. Seega tuleb kanadalastel olla ka ettevaatlik. Kaheväravalisest kaotusseisust oleks juba märksa raskem välja tulla.

22:28

Belgialt väga ohtlik vasturünnak, De Bruyne andis söödu Batshuayile, kuid too ootas liiga rahulikult palli, samal ajal tuli külje pealt Kanada kaitsja, kes klaaris olukorra.

22:17

Kanadalased jätkavad väsimatult. Tempo on tõeliselt vägev, kuid rünnakutel jätavad siiski nende lahendused pisut soovida. Mängitud on 56 minutit, seis püsib 1 : 0 Belgiale.

22:11

Alanud on teine poolaeg!

22:02

Belgia valdas küll rohkem palli (56%), ent Kanada tegi 14 lööki ehk vastastest kümne võrra rohkem. Neist lendas raamidesse lendas aga mõlemal tiimil võrdselt – 2.

21:53

Poolaeg!

21:50

Kanadalt poolaja lõppu veel üks suurepärane rünnak, kuid Buchanan saatis tugevalt tulnud söödu järel palli väravaesiselt taevasse…

21:49

Viis minutit tuleb avapoolajale juurde.

21:47

Värav!

Belgia, kes on olnud pika puuga viletsam meeskond, läheb täiesti ootamatult juhtima. Alderweireld pani koha pealt pika, vähemalt 50meetrise söödu Batshuayile, kes saatis palli ühe puutega väravavahi selja taha.

21:40

38. minut: kohtunik vaatas VARiga üle ühe kanadalaste rünnaku, kus Laryeale astuti karistusalas jalale. Tundus üsna selge viga olevat, aga penaltit siiski ei määrata.