Mario Götze on üks koosseisu kuuluvatest maailmameistritest.

Foto: HAITHAM AL-SHUKAIRI / AFP / SCANPIX
Ohtuleht.ee 23. november 2022 13:52

Tiitlikaitsja needusest rääkimine on ju tore küll, aga temperamentsetel koondistel nagu Itaalia, Hispaania ja Prantsusmaa võibki vahel untsu minna. Aga et külm ja kalkuleeriv Saksamaa langes neli aastat tagasi juba alagrupiturniiril… Uskumatu!

Me räägime siin koondisest, kelle vöö vahel on sel aastatuhandel viis MM-turniiri, kus esimesel neljal jõuti välja vähemalt poolfinaalidesse. Ainus erand on siis 2018 tiitlikaitsjatena põrumine – nad lülitasid konkurentsist kaotused Mehhikole ja Lõuna-Koreale.

„Enam see ei loe,“ sõnas viimases matšis mänginud Niklas Süle nelja aasta taguse turniiri kohta. „Elame kiiretempolises ühiskonnas, kus ei ole aega eduks või põrumiseks. Ja ma mainisin meelega ka edu. Mis juhtus eile ei huvita enam kedagi.“ Ehk tänavu soovitakse reele naasta!

Jaapanlaste jaoks on selles mängus suurim küsimärk ründeefektiivsus. Nende liini peaks vedama Takumi Minamino, kuid endise Liverpooli mehe hooaeg Monacos on olnud keeruline: ta on saanud mängu vaid üheksas matšis ja 333 minutiks. Valiksarjas lõi ta aga 10 väravat ning lisas neli resultatiivset söötu.

Lõhkame matši eel statistikapommi!

Kes on sakslaste kullake, teavad muidugi kõik: Thomas Müller on löönud 16 mänguga 10 väravat ja andnud kuus resultatiivset söötu. Väravate arvult jahib ta esmalt Jürgen Klinsmanni kolmandat kohta (11) ning siis ootavad ees juba Gerd Müller (14) ja Miorslav Klose (16).

Eelneva fakti juurde: Thomas Mülleri isa on Gerd (õigemini Gerhard) Müller – aga mitte see Gerd Müller!

Jaapan on võitnud vaid ühe oma viimasest kaheksast mängust MMil, kuid see oli eelmise turniiri avamäng Kolumbia vastu, mis aitas nad alagrupist edasi.

Saksamaa oli esimene koondis, kes endale läbi valiksarja MM-pileti teenis. Kokku löödi alagrupis 36 väravat, mis oli Euroopas teine tulemus, Inglismaa 39 järel.

Esimene kord pärast 1950. aastat kui Saksamaa ei jõudnud MMil avaringist edasi – ja toona nad minevikupattude tõttu ei mänginud.

Jaapan pole sakslasi kordagi alistanud: viik ja kaotus on kirjas nii Saksa Liiduvabariigi kui ka ühinenud Saksamaa vastu. Viimati kohtuti 2006 maavõistluses, mis lõppes 2 : 2 viigiga.