Sergio Busquets (valges) on ainus 2010. aasta maailmameister, kes Hispaania eest veel rivis.

Foto: FABRICE COFFRINI / AFP / SCANPIX
Ohtuleht.ee 23. november 2022 15:46

Hispaania koondis alustab oma ajaloo 16. MM-finaaltunriiri Costa Rica vastu. Traditsiooniliselt on neile just esimesed mängud enim peavalu valmistanud – seal on saadud suisa seitse (!) kaotust, rohkem kui ükski teine meeskond ajaloos.

MMile minnakse küllaltki noore koosseisuga, mille mediaanvanus on kõigest 25,5 – tiitlist unistavatest koondistest on poole aasta võrra noorem rivistus vaid prantslastel. See tähendab, et tõsises ohus on ka Fernando Torrese rekord, kes sai 2006 turniiril 22aastasena Hispaania noorimaks väravalööjaks MMil.

Pärast 2010 teenitud kuldmedaleid on edasi kolistatud ämbreid: 2014 sattusid hispaanlased tiitlikaitsjate needuse ohvriks ja 2018 langeti üllatuspommina kaheksandikfinaalis venelaste vastu.

Peatreener Luis Enrique, kes ise käis MMil väljakul kokku 12 matšis, aga kordagi medalimängudele ei jõudnud, on koondise eesmärgi selgelt sõnastanud: „Meie eesmärk on mängida Kataris seitse mängu.“

Maakeeli: jõuda finaali!

Lõhkame matši eel statistikapommi!

Valiksarja läbisid hispaanlased suuremate probleemideta teenides 19 punkti – kuus võitu, üks viik ja üks kaotus.

Hispaania lasi teel 2010 triumfini endale lüüa vaid kaks väravat, mis on MMide ajaloo rekord. Sellest koondisest on rivis veel vaid Sergio Busquets.

Teisest vaatest: 20 mängijat teevad MM-debüüdi.

Statistikaagetuur Opta peab Costa Rica edasipääsuvõimaluseks 9,8 protsenti, mis on selle turniiri madalaim number.

Turniiril mängib Kesk-Ameerika riik kolmandat korda järjest ja 2014 jõuti välja veerandfinaali. Paljud mängijad on ka kaheksa aastat veel rivis.

Viimasest 10 MMile eelnenud kohtumisest on Costa Rica kaotanud vaid ühe. Hispaanial on sama saldo 11 mängust üks.

Väravaid pigem väga ei näe: viimasest 11 punktidele peetud mängust on Costa Rica kümnes lasknud endale lüüa maksimaalselt ühe värava.

MMidel on võiduta püsitud samas kuus matši: kolm kaotust, kolm viiki.

Luis Fernando Suarez on peatreenerina kolmandal MMil: enne Costa Ricat väisas ta suurturniiri Ecuadori ja Hondurase eesotsas.

Omavahel on kohtutud seni kolm korda, alati maavõistlustes ja Hispaania on ühe viigi kõrval kirjas kaks võitu. Viimasest matšist on möödas viis aastat: sügiseses Malagas võitsid võõrustajad 5 : 0.