BC Kalev/Cramo alistas kodusaalis Kiievi Budivelnõku.

Foto: Tiina Kõrtsini
Mihkel Talivee 23. november 2022 21:06

Pärnu Sadam alistas FIBA Europe Cupi sarjas koduväljakul tulemusega 75 : 67 valitseva Hollandi meistri Den Boschi Heroesi.

Pärnu võitis avaveerandi 26 : 18 ning juhtis poolajapausiks 43 : 38. Kolmandal veerandajal õnnestus Gert Kullamäe hoolealustel visata aga vaid üheksa punkti ning viimasele kümneminutilisele neljandikule mindi vastu 52 : 53 kaotusseisus. Seda alustasid pärnakad aga 17 : 2 vahespurdiga ning haarasid kohtumises taas initsiatiivi.

Kuigi Den Boschil õnnestus veel vähendada vahe neljale silmale, siis lõplikult kustutas nende lootused Davis Geksi kolmene 26 sekundit enne lõppu.

Pärnule tõid nii Robert Valge, Isaiah Hart kui ka Geks 14 punkti, Serhii Pavlov lisas 13 silma. Den Hagile tõi üleplatsimehena Kobe Webster 26 punkti.

Pärnu on C-alagrupis võitnud viiest mängust kaks, järgmisel kolmapäeval võõrustatakse Fribourgi Olympicut.

BC Kalev/Cramo võõrustas Kiievi Budivelnõkut. Avaveerandi kolme silmaga kaotanud Eesti klubi rebis vastastelt otsustavalt kolmandal veerandil eest ja kirjutas lõpuks tabelisse 75 : 66 võidu. Meeskonna resultatiivseim oli Wesley Van Beck 16 punktiga. Neli võitu ja ühe kaotuse kogunud Kalev on F-grupi liider.