Kristjan Ilvese MK-hooaeg algab Soomes Rukal

Foto: Flawia Krawczyk
Viljar Voog 24. november 2022 17:38

Kahevõistleja Kristjan Ilves alustab sel nädalal uue talve MK-sarja. Neljapäeval oli Soomes Rukal kavas kurikuulus PCR ehk hüppevoor, mille tulemused võetakse kasutusele, kui järgnevatel päevadel kehva ilma tõttu hüppeid pidada ei saa.

Eesti spordifännidel on põhjust pöialt hoida, et ilm vingerpussi ei mängi, sest Ilvese neljapäevane hüpe polnud tema tasemel. 130 meetrit, viisakad stiilipunktid ja kerge vastutuul tähendasid 135,7 punkti ja paremusjärjestuses 11. kohta.

Ülivõimsa esikoha sai Ilvesega samalt poomilt hüpanud Mario Seidl, kes lendas 145.5 meetri kaugusele ja teenis 159,6 punkti. See tähendaks PCRi tulemuste kasutusele võtuks Ilvesele suusarjal kaotust 1,36.

Seidli hiilgehüpe tähendas, et kahevõistluse valitseja Jarl Magnus Riiberi hüppeks langetati poomi kahe pügala võrra, kust ta sai üle 10 lisapunkti. Sellest aga ei piisanud, et kompenseerida vaid 132,5 meetrile kandunud hüpet. 194,6 punkti andis küll teise koha, aga vahe oleks suusarajal 40 sekundit.

Reedel on Rukas kavas võistlus viiekilomeetrise suusasõiduga, laupäeval minnakse 10 kilomeetrisele murdmaarajale ning pühapäeval ootab ees mass-start, kus kõigepealt sõidetakse 10 km ja alles seejärel selgitatakse parim hüppemäel.