Gareth Bale võitles välja ja realiseeris penalti, mis tõi Walesile 1 : 1 viigi mängus USAga. Teises voorus heideldakse Iraaniga, kel all piinlik 2 : 6 kaotus Inglismaalt.

Ohtuleht.ee täna 12:25

Jalgpalli-MMil tehakse täna algust teise vooru kohtumistega alagruppides A ja B. Sõltuvalt tulemustest võivad selguda juba esimesed edasipääsejad ja paari tiimi jaoks võivad lootused kaheksandikfinaali jõuda ka puruneda. Õhtuleht hoiab kõikidel mängudel otseblogi vahendusel silma peal!

Kell 12.00 Wales – Iraan (B-alagrupp)

Kui Wales võitles avavoorus välja 1 : 1 viigi USA-ga, siis Iraan sai 2 : 6 sauna Inglismaalt. See tähendab seda, et iraanlastel on selg vastu seina: kui mäng Walesile kaotatakse, võivad nad kohvrid kokku pakkida.

Kell 15.00 Senegal – Katar (A)

Mõlemad meeskonnad alustasid turniiri 0 : 2 kaotusega: Senegal jäi selle skooriga alla Hollandile ja Katar Ecuadorile. Ehk et mõlemal meeskonnal oleks sellest matšist hädasti tarvis võitu, muidu on seis hapu mis hapu.

Kell 18.00 Holland – Ecuador (A)

Holland ei olnud Senegali vastu kuigi veenev, aga lõpuks suruti valitsevad Aafrika meistrid siiski 2 : 0 põlvili. Ecuador oli seevastu Katarist üle kindlamalt, kui 2 : 0 võidunumbrid seda osutasid, ent nõrgukesed peoperemehed pole just parimaks indikaatoriks nende tegelikest võimetest. Sõltuvalt Senegali ja Katari mängu tulemusest võib Holland kindlustada õhtul ka edasipääsu: kui Senegal võidab või nende mäng Katariga lõpeb viigiliselt, oleks tulpidemaa pojad võidu korral kindlasti alagrupist edasi.

Kell 21.00 Inglismaa – USA (B)

Inglismaa tuuseldas avavoorus Iraani 6 : 2 ja võib arvata, et nende enesekindlus on praegu laes. USA tegi Walesi vastu esimesel poolajal hiilgava esituse, kuid teisel poolajal Wales kosus ja lõpuks päädis matš 1 : 1 viigiga. Inglased lähevad mängule teadmisega, et sõltumata Walesi ja Iraani vahelise kohtumise tulemusest viiks võit nende tiimi kaheksandikfinaali.

12:46

Esimesele poolajale lisatakse neli minutit.

12:43

Wales kombineerib 41. minutil löögle Williamsi, kuid üks Iraani kaitsja saab tema üritusele jala vahele ning nurgalöök Walesile. See lendab aga Hosseinile käte vahele.

12:30

29. minutil esimene üritus selles mängus Bale'ilt, kuid Walesi talismani kauglöök jääb nõrgaks ja Iraani väravavahile probleeme ei valmista.

12:25

23. minutil Iraanile järgmine võimalus! Azmoun pääseb karistuslöögi järel peaga löögile, aga mööda. Selle mängu põhjal ei oskaks küll öelda, et Iraan sai esimeses mängus 2 : 6 paki. Väga sümpaatselt mängivad seni.

12:17
VAR võtab Iraanilt värava!

Iraanlased kombineerivad 15. minutil väga kenasti ja Ali Gholizadeh veeretab lõpuks palli puurigi, kuid paraku oli ta söötu saades selges suluseisus.

12:14

Mängu parim võimalus! 12. minutil pääseb Moore täitsa vabalt löögile, kuid virutab palli vastu Hosseinit. Walesi ründaja nägu tabab selles olukorras ka ühe iraanlase jalgpallisaabas, kuid pärast väikest tohterdamist saab ta siiski jätkata.

12:08

Iraan on alustanud päris hoogsalt ja 7. minutil tehakse ka esimene pealelöök, kuid Azmouni üritus lendab Wayne Hennesseyle sülle.

12:04

Mängu esimene pealelöök Walesile. Kaks minutit mängitud ja Neco Williams annab kaugelt tuld, kuid üsna kindlalt üle.

12:00
Avavile!

Mängu peakohtunik Mario Escobar on pärit Guatemalast ning mees törtsutab oma vilega mängu alanuks!

11:57

Hümnide aeg! Avamängu eel protesti märgiks vaikinud Iraani mängijad laulsid seekord hümni kaasa. Mitte küll väga hingestatult, aga siiski.

11:39

Nii on.

11:32

Kellel on jäänud nägemata meeskondade esimese vooru väravad, siis need on üles laetud FIFA ametlikule YouTube'i kontole. Vaata Wales – USA 1 : 1 viigimängu tipphetki SIIT ja Iraani 2 : 6 saunaõhtut Inglismaaga SIIT.

11:25

Walesi peatreener Rob Page on teinud võrreldes avamänguga algkoosseisus vaid ühe, kuid väga olulise muudatuse: Kieffer Moore alustab ja Dan James on pingil. Just pikk ja jõuline Moore oli mees, kes USA vastu teiseks poolajaks platsile vahetatult pani Walesi mängumasina märksa paremini tööle.

Iraani loots Carlos Queiroz on teinud võrreldes Inglismaa mänguga algkooseisus kolm muudatust. Neist üks on sunnitud, kuna esiväravavaht Alireza Beiranvand sai tolles mängus peapõrutuse ja murdis ninaluu ning tema asemel alustab Hossein Hosseini. Sadegh Moharrami ja Sardar Azmoun peaks aga juurde lisama ründeteravust.

Kordame üle, et kui Iraan kaotab, pole neil ka matemaatilist võimalust alagrupist edasi pääseda: neil oleks tabelis ümargune 0, Walesil aga 4 punkti. Et Inglismaal on avavooru järel 3 ja USA-l 1 punkt, siis lõppegu inglaste ja ameeriklaste mäng mistahes tulemusega – ühel tiimil sellestki paarist oleks kirjas vähemalt neli silma ning iraanlased neid enam püüda ei saaks.

11:17

Tere päevast, head jalgpallisõbrad! MMi teine mänguvoor saab Kataris Al Rayyanis Ahmad bin Ali nimelisel staadionil peagi avavile ning siin on Walesi ja Iraani vahelise matši algkoosseisud!