Iraanlased hoidsid Gareth Bale'i esimesel poolajal vaiksena.

Ohtuleht.ee täna 13:45

Jalgpalli-MMil tehakse täna algust teise vooru kohtumistega alagruppides A ja B. Sõltuvalt tulemustest võivad selguda juba esimesed edasipääsejad ja paari tiimi jaoks võivad lootused kaheksandikfinaali jõuda ka puruneda. Õhtuleht hoiab kõikidel mängudel otseblogi vahendusel silma peal!

Kell 12.00 Wales – Iraan (B-alagrupp)

Kui Wales võitles avavoorus välja 1 : 1 viigi USA-ga, siis Iraan sai 2 : 6 sauna Inglismaalt. See tähendab seda, et iraanlastel on selg vastu seina: kui mäng Walesile kaotatakse, võivad nad kohvrid kokku pakkida.

Kell 15.00 Senegal – Katar (A)

Mõlemad meeskonnad alustasid turniiri 0 : 2 kaotusega: Senegal jäi selle skooriga alla Hollandile ja Katar Ecuadorile. Ehk et mõlemal meeskonnal oleks sellest matšist hädasti tarvis võitu, muidu on seis hapu mis hapu.

Kell 18.00 Holland – Ecuador (A)

Holland ei olnud Senegali vastu kuigi veenev, aga lõpuks suruti valitsevad Aafrika meistrid siiski 2 : 0 põlvili. Ecuador oli seevastu Katarist üle kindlamalt, kui 2 : 0 võidunumbrid seda osutasid, ent nõrgukesed peoperemehed pole just parimaks indikaatoriks nende tegelikest võimetest. Sõltuvalt Senegali ja Katari mängu tulemusest võib Holland kindlustada õhtul ka edasipääsu: kui Senegal võidab või nende mäng Katariga lõpeb viigiliselt, oleks tulpidemaa pojad võidu korral kindlasti alagrupist edasi.

Kell 21.00 Inglismaa – USA (B)

Inglismaa tuuseldas avavoorus Iraani 6 : 2 ja võib arvata, et nende enesekindlus on praegu laes. USA tegi Walesi vastu esimesel poolajal hiilgava esituse, kuid teisel poolajal Wales kosus ja lõpuks päädis matš 1 : 1 viigiga. Inglased lähevad mängule teadmisega, et sõltumata Walesi ja Iraani vahelise kohtumise tulemusest viiks võit nende tiimi kaheksandikfinaali.

14:00
Iraan - Wales 1 : 0

Ja Iraan saab viimaks oma tahtmise! Minutil 90+8. pääseb vähemalt 20 meetri pealt löögile vahetusmees Roozbeh Cheshmi ning tema purakas lendab väravanurka!

13:56

Walesi puurilukk Wayne Hennessey oli ka esimene mängija, kes tänavusel MM-finaalturniiril punast kaarti on näinud.

13:51

90 minutit täis tiksunud, lisaminuteid antakse 9. Iraan jahib võitu, selles pole küsimust.

13:50

Wales peab hakkama saama kümnekesi, kuid vähemalt ei pidanud nad väravasse panema väljakumängijat, sest vahetus oli veel olemas. Leicesteri mees Danny Ward Walesi väravasuule ning iraanlased saavad kohe ka tuld anda – ülinapilt mööda!

13:48
VAR annab Walesile punase!

Üks iraanlane pääseb putku, Hennessey tõttab talle vastu ja virutab mehe pikali. Kohtunik Escoobar annab Walesi väravavahile esmalt kollase, aga olukorra ekraanilt üle vaatamise järel punase kaardi!

Oli küll punase koht, sest Hennessey jalg oli kõrgel ja vedas, et ta sellega iraanlasele näkku ei sõitnud. Episood juhtus Walesi karistusalast üsna kaugel, nii et ohtlikku karistuslööki Iraan ei teeninud.

13:45

Wales ei suuda suurt midagi korda saata, kuid korraga mängitakse hiilgavalt löögile Ben Davies, mees kütab aga iraanlase puutest üle värava!

13:35

Iraan surub! Pealelöök Saeid Ezatolahilt, Hennessey vastab suurepärase tõrjega. Wales on hädas.

13:21

Iraan on olnud teise poolaja esimesel veerandtunnil väga hea ja Wales on hädas. Iraanile oleks võitu ka hädasti vaja, sest viigi korral poleks nende lips küll veel päriselt läbi, aga võimalused edasipääsuks oleks siiski üpris napid. Need sõltuks sellisel juhul ka õhtuse Inglismaa ja USA vahelise mängu tulemusest.

13:14
Iraan tabab kaks korda posti!

Milline ebaõnn Iraani mängijatel! Esmalt uhab vasturünnakul jooksu pääsenud Azmoun parema jalaga vasakut väravaposti, kohe seejärel keerutab Gholizadeh vasaku jalaga vastu paremat posti! Siis pääseb veelkord löögile Azmoun, kuid Hennesseyle sülle!

Vaheajavile!

Esimene poolaeg on lõppenud, seis jätkuvalt 0 : 0. Iraanilt seni väga südi esitus, eriti arvestades esimese mängu kollapsit.

12:50

Iraanilt väga terav poolaja lõpp ning keegi saadab ka kauglöögi teele, kuid Hennessey püüab.

12:47

Võimalus Iraanile! Pall teravalt karistusalasse ning Azmoun pääseb seda ka ründama, kuid Iraani ründaja on siiski kaitsja surve all ja suunab palli sihtmärgist mööda.

12:46

Esimesele poolajale lisatakse neli minutit.

12:43

Wales kombineerib 41. minutil löögle Williamsi, kuid üks Iraani kaitsja saab tema üritusele jala vahele ning nurgalöök Walesile. See lendab aga Hosseinile käte vahele.

12:30

29. minutil esimene üritus selles mängus Bale'ilt, kuid Walesi talismani kauglöök jääb nõrgaks ja Iraani väravavahile probleeme ei valmista.

12:25

23. minutil Iraanile järgmine võimalus! Azmoun pääseb karistuslöögi järel peaga löögile, aga mööda. Selle mängu põhjal ei oskaks küll öelda, et Iraan sai esimeses mängus 2 : 6 paki. Väga sümpaatselt mängivad seni.

12:17
VAR võtab Iraanilt värava!

Iraanlased kombineerivad 15. minutil väga kenasti ja Ali Gholizadeh veeretab lõpuks palli puurigi, kuid paraku oli ta söötu saades selges suluseisus.

12:14

Mängu parim võimalus! 12. minutil pääseb Moore täitsa vabalt löögile, kuid virutab palli vastu Hosseinit. Walesi ründaja nägu tabab selles olukorras ka ühe iraanlase jalgpallisaabas, kuid pärast väikest tohterdamist saab ta siiski jätkata.